| adrian_2389 a întrebat:

as vrea sa-mi fac o ferma? e buna ideea de afacere? ferma cu ce sa fie cu vaci cai oi gaini ce se vinde bine? si c-am cat as castiga din afacerea asta? dau funda mersi

4 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

O lectie de viata de la mine, Adrian. Daca vrei sa te apuci de o afacere, o sa ai succes DOAR daca o faci in domeniul unde ai cele mai multe cunostinte. Daca vrei sa faci ceva dar ii intrebi pe altii la fiecare pas, nu o sa ai parte de succes din pacate. Dintre toti cei care incearca sa faca o afacere intr-un anumit domeniu, o sa reuseasca cel care stapaneste acel domeniu cel mai bine.

Numai bine, Shinwinking

| noktambul a răspuns:

Daca tu crezi ca solutia o gasesti pe TPU, o vei gasi la fel de bine pe cat ti-ai formulat intrebarea : fa o ferma de cai! Pentru ca aceste superbe animale "ne dau noua/ carne, lapte, lana, oua". Nu vreau sa rad de bunele tale intentii, dar tu chiar crezi ca o afacere se face doar asa : "cam cat as castiga din afacerea asta"? De studii de piata, de fezabilitate, de cerere si oferta etc, etc, ai auzit?

| ZEU93 a răspuns:

Nu e buna ideea, mai bine te-ai mai gandi happy

| Deeiutss a răspuns:

Eu zic intai sa inv sa scrii si dupa sa te gandesti la ferma