| alexandra0000009 a întrebat:

Ce acte trebuie incluse in dosarul pentru alocatie daca esti mai mare de 18 ani? Ce acte trebuiesc aduse pentru dosarul de inscriere la o scoala de soferi?

1 răspuns:
| Adikis a răspuns:

Referitor la alocatie, ai nevoie de o copie de buletin si daca vrei ca alocatia sa iti vina pe card, iti trebuie un extras de cont de pe contul in care vrei sa virezi banii. Inafara de astea, vei primii o cerere de la scoala, pe care o completezi si toate acestea le pui intr-un dosar plic si e gata big grin. Pentru scoala de soferi iti trebuie mai multe : Cazier de la politie, analizele medicale, care de obicei se fac la o societate care este partenera cu scoala la care vrei sa faci, deci cel mai probabil o sa iti zica cei de acolo unde sa mergi sa ti-le faci ( vei sta o jumatate de zi acolo laughing si un certificat care dovedeste ca ai trecut testul psihologic. Dar stai linistita ca cei de la scoala o sa te trimita peste tot sau in cel mai fericit caz, o sa te duca chiar instructorul cu masina big grin