| Bogdan_Untu_1983 a întrebat:

cum pot afla codul pin al unui card, nu il mai stiu? Cardul e emis in Italia banca sanpaoloeu, sunt in tara acum.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Doar sunand la banca respectiva. Poti totodata sa faci comanda online cu cardul, sa incerci sa-ti dai comanda de ceva daca stii/aproximezi soldul. Majoritatea bancilor emit o parola prin sms, si poti comanda orice cu cardul (excludem tranzactiile fizice unde ai nevoie de pin)

Bula
| Bula a răspuns:

Din cate stiu, bancile schimba si cartela in cazul pierderii sau uitarii codului PIN.
Iar acesata o poti face doar la banca (eventual printr-o banca partenera), personal.

| Mohorea_Kamelia_2000 a răspuns:

Suna la banca. Ei te pot ajuta.