| IMissYou123 a întrebat:

Cun pot face bani la 12 ani? Nu vreau raspunsuri gen "lucreaza prin casa si cere de la parinti" caci tocmai de asta am nevoie de bani. Parintii nu am banii necesari care sa mii ofere pentru a merge la petreceri aniversare, nu stau bine cu banii si de exemplu nu pot lua cadou. Cand am nevoie de haine la fel... asa ca mai bine e sa am banii mei, munciti de mine, ce pot face? Pe youtube vloguri - nu am calitate buna cand filmez si nici idei Gaming - nu stiu sa fac setarile sa filmez si chestii... ( cu youtubeul fac greu mai ales cadureaza si mult pana se strange lumea) Am auzit ca se poate lucra si pe net Sa iti faci o pagina de facebook pe care sa faci diferite poze, sa le editezi chestii... Am nevoie de cat mai multe idei, asa ca staart! rolling on the floor

Dau fundita :3

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai nicio sansa sa-ti gasesti de lucru decat daca poate accepta rude sau prieteni de familii sa le faci diferite servcii pentru bani dar ar fi cam jenant. Gandeste-te si tu, sunt oameni in toata firea, tineri, studenti etc care nu-si pot gasi un loc de munca si te angajeaza pe tine la 12 ani? 16 e varsta minima de la care poti sa incepi sa lucrezi si asta in cafenele, impartit pliante etc.

| Devilgrim a răspuns:

Vrei bani pentru petreceri? laughing
Cam cat ceri tu asa cand mergi, peste 100 de lei?
Poate de aia iti zic parintii tai ca nu au banii necesari nu intelegi inca bani " Cred " Nu stii cum se castiga si de o sa vezi o sa-ti fie greu la varsta ta laughing Dar sa trecem peste nu vreau sa tin predica etc. Nu's asa batran devil

Vrei sa castigi bani?
Nu stiu ce sa-ti zic esti prea tanar pentru asa ceva dar de este pe net ceva ce crezi ca poti face si e legal si sa stii sigur ca e "Legal " ai griji laughing
Bafta

| alitzzy a răspuns:

Eu folosesc Clixsense pentru bani de buzuznar. http://csl.ink/tHu
Dai click pe reclame sau completezi oferte/ chestionare.

Pentru varianta locala folosesc viespar ( http://www.viespar.ro/? reff=554b482384b0f025a9131807dbd48d41 ), unde ai task-uri. Ele sunt chestii de genul: cauta pe google, da-i un like/ +1, deschide paginile pentru a le creste audienta etc.