| iKaiju a întrebat:

Imi poate explica cineva cum functioneaza Paysafeul? Stiu de unde pot lua bonul si ca trebuie sa il bag in aplicatie, dar nu stiu cum pot sa il bag dupa in aplicatie sau daca pot sa cumpar direct sau daca pot sa il folosesc de mai multe ori(cu un psf de 20 de lei sa cumpar de 2 ori chestii de 10 lei).

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Eu cand am facut tranzactii, nu am folosit nicio aplicatie, l-am folosit direct pe siteul de unde am cumparat: m-am dus pe zite, am selectat paysafecard si mi s-a deschis un tab in care am pus codul.
Cred ca poti sa faci cate tranzatii vrei cu acel paysafecard.
Tine minte ca sunt valabile undeva la 15 zile, va fi scrisa data expirarii pe bonul fizic.

O alta chestie este ca daca ai un bon de 50 de lei iar tranzatia ta este de 80, poti, la momentul efectuarii tranzactiei, adauga alte coduri paysafecard pana satisfaci valoarea tranzactiei. Restul va ramane pe unul dintre coduri, putand fi utilizat in termenul specificat mai sus.