| AndreiG11 a întrebat:

Ma numesc Andrei, am 20 de ani și sunt din Bacau.
Acum doi ani, pe vremea când am împlinit vârsta de 18 ani, am făcut un credit la BRD de 11.000 de lei.
Acum, după 2 ani, am nevoie de o refinanțare.
Am fost la brd și mi-au zis ca datorită vârstei, n-au cum sa îmi facă refinanțare.
La ING, mi-au cerut 12 luni de munca la ultimii doi angajatori.
Menționez ca la locul actual de munca am aprox. 4 luni, iar la penultimul, 2 luni.
La ce banca credeți ca îndeplinesc condițiile pentru o refinanțare sau ce ar trebui sa fac?
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si Banca Transilvania.

| Paula2018 a răspuns:

Buna. Eu am umblat pe la toate bancile pentru un credit ipotecar, dar nu imi amintesc la vreo banca sa fi solicitat o perioada mai scurta de timp. Numai daca difera de la oras la oras, eu iti sugerez sa incerci la Alpha si Garanti. In cel mai rau caz sa mai astepti cateva luni...

| ArmywCode a răspuns:

Esti nebun daca faci credite si imprumuturi la 20 de ani.