| tudus a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o pereche de casti de la marshall, iar eu nu pot efectua plata decat cu cardul sau prin paypall...problema esta ca eu nu am nici card de debit sau credit nici paypall si nici nu vreau ca sa afle parintii cat dau eu pe o pereche de casti(daca ma vor intreba le voi spune ca am dat o suma mai mica decat in realitate) si din aceasta cauza nu le pot cere cardul lor...
Acum intrebarea mea este ce pot face ca sa ajung sa platesc?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Le spui adevarul parintilor. Apelezi si tu la slabiciunile lor. Le explici ca astea te tin 5-10 ani, iar alea ieftine crapa in maxim un an. Daca vreunia ii place muzica, ii explici ce magic se aude pe niste casti ca lumea. Il duci intr-un showroom sa asculte niste casti mai premium, la o adica. Care Marshall-uri le vrei? Le iei direct de la ei, nu? Poti sa astepti sa prinzi o promotie daca acum nu sint.
P.S. Intre noi fie spus, la Marshall dai o gramada de bani pe nume. Casti de-astea mai scumpe care sa sune mult mai bine in aceiasi bani gasesti o gasca. Ai AKG, ai Sennheiser, ai Audio Technica, Koss...

| Florentina9210 a răspuns:

Nu cred ca ai avea cum sa platesti altfel daca ei au doar optiunile acelea. Daca nu este plata in sistem ramburs, ai cam pus-o. Ai de ales. Ori le spui parintilor.
Ori iti faci tu card, asta daca ai servici si platesti personal.
Ultima sansa, daca ai bani stransi, ii poti pune pe card si platesti cu el.

| buffa a răspuns:

Ai doar bani la mana sa inteleg? Cauta in magazine. Daca ai WebMoney, eu te pot ajuta sa le procuri.

| tudus explică:

PS:am 17 ani