| Marian_Bogdan_1997_jP89 a întrebat:

vriau sa pun o întrebare Daca ar fi razboi Rusia-Romania cine credeți ca ar caștiga

Răspuns Câştigător
| alex9899 a răspuns:

Pai Romania și am sa zic și de ce mai în gluma mai în serios noii avem țigani nici no apucat ruși sa vina bine cu tancurile ca gata nu mai au nimic ca țigani îi fura de raman cu ochii în soare de gaba au 50000 de tancuri și 300.000 de soldați ca au mai ramas numa ca sodați noi suntem mai smecheri ca ne apara țigani așa mai fac și ei un ban de aia rusia nu are curaj

| レクス a răspuns (pentru alex9899):

Amiga,meriti un cookie.

| Clorox a răspuns (pentru alex9899):

Esti un rasist de prost gust, mai fraier tipul care ti-a dat funda!
Inteleg ca-i gluma dar totusi...

| jon987654321 a răspuns (pentru alex9899):

Degeaba cu tiganii, ca astia fug primi.

Răspuns utilizator avertizat
| alex9899 a răspuns (pentru jon987654321):

Fug dar cu fieru de la tancurile rușilor

| alex9899 a răspuns (pentru レクス):

Cum adica omule

| alex9899 a răspuns (pentru Clorox):

No și ce daca sunt rasist oricum asta e adevaru daca vin ruși îi fura țigani de nu se vad uite aici video-ul de unde mama inspirat https://www.youtube.com/watch?v=3a1u4PlBgxE

| untu a răspuns (pentru alex9899):

Prostii,cum ne apara tiganii? Visezi, dar,, vrabia malai viseaza''!

67 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Noi sigur am pierde.
Restul lumii ar castiga.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

In mod realist un asemenea razboi nu ar putea avea loc. Romania face parte din Nato si Rusia nu s ar bate doar cu tara noastra.

Daca prin absurd s ar intampla ce zici tu ce logica are sa intrebi cine ar castiga intre o armata a unei tari precum Romania si arsenalul impresionant al Rusiei

Răspuns utilizator avertizat
| onneshhott a răspuns (pentru suntserios):

Da dar un razboi Rusia Japonia este asteptat pana in 2020.
si ghici ce tara o sa pice la mijlocul conflicrului.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru onneshhott):

Un articul din anul 2010 nu prea spune multe, nu crezi? Pana la urma au trecut vreo 7 ani. In plus, articolul doar spune ca e o posibilitate (banuiesc, nu mi-am pierdut timpul citindu-l).
Te poti uita pe site-ul oficial NATO ca sa vezi membrii. Nu cred eu ca s-au suparat ei pe Rusia si nu au vrut sa o puna pe site: http://bit.ly/1Fc7u91

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Okkk... Cred ca trebuie sa iau o pauza de la TPU.

| untu a răspuns:

Musca-ti limba! Nimeni nu doreste un razboi cu rusii! Niciodata! razboiul asta este groaznic si inutil, nimeni nu va castiga, ci amandoi ne pierdem mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar avea sens sa se intample, dar daca asta chiar ar avea loc e clar ca cea care ar pierde ar fi... Rusia (sau toata lumea, daca sunt folosite bombe nucleare). Pe scurt, Romania e in NATO care prevede faptul ca daca o tara e atacata toate incluse in NATO reactioneza. Si ca sa vezi, sunt destul de multe tari din astea.

| onneshhott a răspuns (pentru anonim_4396):

In caz ca vrei sa stii si rusia face parte din nato deci nu o sa vina nimeni in ajutorul romanie.
Poate doar Japonia care ar avea ocaxia sa declare razboi Rusie.
Ca sa stii si japonia are arme nucleare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru onneshhott):

Um... Dar nu e. Acum ca ai visat tu ca e in NATO nu e acelasi lucru.

| suntserios a răspuns (pentru onneshhott):

Loooooool, Rusia face parte din Nato? Daca nu stii nimic despre subiect de ce insisti sa comentezi?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Pai si ce imi zici mie?
zii petardei aleia de se baga in discutie fara sa stii ce zice

"acum 6 minute | onneshhott a răspuns (pentru SimplyNO):
In caz ca vrei sa stii si rusia face parte din nato deci nu o sa vina nimeni in ajutorul romanie."

| onneshhott a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Esti idiot Japonia asteapta ocazia sa declare razboi rusiei

| johnnny123 a răspuns (pentru onneshhott):

Ești absolut sigur că Rusia face parte din NATO? Eu zic să mai verifici o dată, se poate să se fi strecurat vreo eroare.

Răspuns utilizator avertizat
| onneshhott a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Citeste articolul

Răspuns utilizator avertizat
| onneshhott a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Exact a aderat se vede ca stii ce vorbesti deci stii ce inseamna aderare.
Si nu uita Putin are influenta politica mare.
Si aliati destul de puternici.

Răspuns utilizator avertizat
| onneshhott a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Atunci de ce sau aliat sa lupte in siria?
http://www.mediafax.ro/......o-15684538
Si au anuntat un acord de pace?

| johnnny123 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

:-))) unde ai verificat?

Poate ai tu niște informații pe care NATO nu le deține, pentru că pe situl lor Rusia nu apare în lista țărilor membre:
http://www.nato.int/cps/en/natohq/nato_countries.htm

| alex9899 a răspuns (pentru onneshhott):

Noi avem țigani deci suntem aparați din pacate cel mai provabil ruși vor ramane fara tancuri

Răspuns utilizator avertizat
| onneshhott a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Frate mersi mi-a placut sa ma cert cu tine mi-ai facut ziua mai buna Ms dar m-am cam plictisit vb mai tarziu pa.

| suntserios a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Tu nu stii sa folosesti TPU? sau de ce dracu tot incerci sa ma convingi pe mine ca Rusia nu face parte din Nato cand eu nu am sustinut acest lucru doar am ras la aberatiile trolului pe nume onneshhott

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Ok, eu am inteles din spusele tale ca Rusia e in NATO, dar e ascunsa treaba ("Pai rusia își urmarește interesele ei oricum nu se mandresc ca sunt în nato cu toate ca oficial ei nu sunt în nato")
Deci: "nu se mandresc ca sunt in nato" si "cu toate ca OFICIAL ei nu sunt in nato".
Si incearca sa pui si tu cate o virgula sau un punct prin raspunsurile tale ca ma dor ochii (a durat ceva sa inteleg ce ai vrut sa spui, si nici macar nu sunt sigur daca am inteles bine...).

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Esti drogat? Sau chiar nu esti capabil sa citesti niste raspunsuri pe TPU si sa urmaresti o discutie?

Pari cam drogat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Cu o ora in urma:
"Omule rusia nu face parte din nato pe ce lume iești"
"Omule rusia nu face parte din nato tu te auzi ce zici [...]"
"[...] ei se pot apara și singuri nato este o organisație facuta de sua care sa știi nu are relați tocmai bune cu rusia"

Incep sa cred ca esti troll si sper sa si fie asa (adica daca nu e asa e... cam rau)

Răspuns utilizator avertizat
| Kogaion a răspuns:

Daca Rusia ar declara razboi Romaniei, nici nu am sti cand incepe ca deja s-ar termina, ne fac aia praf in 5 minute. Pana ajung Americanii aici se va stinge si jarul din tara asta.

| Justme111 a răspuns:

Iti bati joc? Doar cand te uiti la harta Rusiei vezi ca e aproximativ cat toata Europa... e clar ca Rusia dar speram sa nu fie nici un razboi.

Răspuns utilizator avertizat
| onneshhott a răspuns:

happy happy happy RUSIA are foarte mult suport.
Si arme nucleare.
Pe cand Romania nu are nici flota ca s-a vandut.

| suntserios a răspuns (pentru onneshhott):

Si ce Romania nu are suport? De ce mai este in NATO?

| alex9899 a răspuns (pentru onneshhott):

Pai noi avem țigani

Răspuns utilizator avertizat
| alex9899 a răspuns (pentru suntserios):

Omule noi avem țigani ce nu înțelegi în caz de razboi aștia le fura tancurile și le duc la fier vechi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru onneshhott):

Nu ca ar conta flota la ceva... intrebarea e puerila, oricum. Si nu se pune macar problema de arme nucleare. Cu sau fara eroismu' lu' peste, ar matura Romania in maxim 2 saptamini. Asta din cauza ca avem drumuri ca in Evul Mediu, nu de alta. Uitati-va un pic la niste cifre, apoi la ce imbecili numiti politic sunt in structurile de aparare.
P.S. NATO, amuzant. Si Polonia avea independenta garantata de Anglia si Franta. Cind au invadat-o nemtii, Anglia si Franta au declarat razboi Germaniei. Dupa care nu au facut, practic, nimic. Asa o sa se intimple si acum.

Răspuns utilizator avertizat
| onneshhott a răspuns:

A da si din cauza extinderii Japoniei America se obliga sa ii ajute

| Polinco a răspuns:

Noi am castiga deoarece noi suntem membrii NATO si daca Russia declara razboi Romaniei, cei din NATO adica membri(SUA, Belgia, Canada, Franța, Germania, etc.) vor veni aici in Romania si ne vor ajuta sa invingem Russia.

Răspuns utilizator avertizat
| Ionut29897 a răspuns:

Rusia clar.

Răspuns utilizator avertizat
| ydcgderimonxiiducbrn a răspuns:

Evident ca rusi ne-ar manca in sange la miculdejun

Răspuns utilizator avertizat
| LLLLLUUUUUKKKEEE1 a răspuns:

Dragi jucatori,
Clientul v7.5 mult asteptat a fost implementat! Intra acum si distreaza-te alaturi de prietenii tai în timp ce te bucuri de un server de durata, cu un design unic? i o atmosfera placuta!
Ce este nou? :
- Evolutii noi adaugate!
- Design nou la mape!
- Design nou la iteme!
- Design nou la mount-uri!
- Seturi noi de arme!
- Frizurile au fost înlocuite cu colorantele!
- Iteme de upgrade noi adaugate!
- Sistem de salvare date login.
- Sistem nou de emo? ii!
Ti se pare interesant? Atunci nu ezita sa-ti creezi un cont, sa-ti faci prieteni si sa dovedesti ca esti cel mai bun.
Vrei sa aflii singur mai multe informatii si tot ce este nou? Atunci descarca noul client: http://www.sonymt2.ro/sv/descarcari.
Echipa SonyMt2 te asteapta cu bratele deschise.
Poze: http://imgur.com/a/LpgFu