| Denisa_9711 a întrebat:

vreau niste pareri. cunosc un baiat(mai mare cu 4 ani decat mine) care imi tot zice (de multa vreme)aproape in fiecare zi ca ma place si tine foarte mult la mine.Inainte vorbeam foarte des cu el. intotdeauna ma saluta intreba de mine, dar eu nu il placeam la inceput, iar acum cand eu am inceput sa il plac si tin la el, mi se pare ca pe el nu il mai intereseaza de mine.nu stiu ce sa cred poate mi se pare mie( acum foarte rar vorbeste cu mine). oare a fost adevarat tot ce imi zicea sau doar lipsa de ocupatie. vreau niste pareri de la voi

4 răspunsuri:
| flower a răspuns:

Sti ce cred Denisa? Inainte cand nu iti placea, nu dadeai importanta acestor aspecte care acum cand ai inceput sa il placi, te macina! Parerea mea este ca ti se pare. Acum ca ti-ai dat seama ce simti cu adevarat pentru acest baiat, ai vrea sa fie si mai atent cu tine, sa fie si mai interesat, preocupat si disperat dupa tine! Cred ca tu te-ai schimbat fata de el, in sensul ca ai inceput sa-i dai mai multa atentie iar el ca un baiat destept si-a dat seama ca ceva s-a schimbat intre voi. Ca insistentele lui au inceput sa de-a roade si s-a retras putin ca sa te lase pe tine sa iti dai seama ce simti cu adevarat. Asta ar fi o explicatie. Pentru ca, o alta explicatie ar fi ca, el este un macho care stie cum sa cucereasca o fata si te-a simtit din momentul in care a reusit, iar acum asteapta sa i te oferi pe tava! Daca tu consideri ca este un baiat serios, daca il cunosti intr-atat incat sa stii ce-i cu el si de unde vine, atunci cred ca merita " sacrificiul " tau de a face tu pasul decisiv! Este alegerea ta nu a lui, aa ca fa-o cu cap...asa ca o fata desteapta ce estiwinkingBafta!

| Andreea_5313 a răspuns:

Poti sa-l intrebi direct daca te mai place.Nu te teme nu e nimic ciudat, se presupune ca vrei doar"sa stii". Ai incredere in tine! Succes!

| Cristea a răspuns:

Sfat:fa ceva orice ai face pana nu ajunge sa te ignore de totstraight face. poate chiar te place dar nu stie cum sa o zica. fa tu primul pas cine stie ce vei ajunge sa aflii/sa simti.

| laurioana a răspuns:

Sugestie: schimba-ti machiajul, coafura, vopseste-ti parul intr-o alta nuanta. Vei creea o noua provocare pentru el! Sa ne impartasesti reactia lui! Succes!