| Cosminteofilciobanu7 a întrebat:

Salut,vreau un credit de 15-20.000 de euro. Am salariu de 2500 lei + alte venituri. O recomandare de banca?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Cam greu la salariul asta. Dar depinde de tipul de credit pe care îl vrei și de ce înseamnă cele "alte venituri". Cât de constante și cât de consistente ar fi ele.

Cel mai safe este sa mergi sau macar sa suni la bănci și să vezi unde sunt condițiile mai bune.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La salariul pe care il ai, nu cred sa te crediteze vreo banca. Conteaza si celelalte venituri. Daca sunt declarate.

| Wr3nch a răspuns:

Nu iti da nimeni atata. Mai ales daca nu vrei sa cumperi imobiliar ca sa ai ipoteca.

| Vântulalb a răspuns:

Daca "alte venituri" sunt oficiale, le poti dovedi cu acte, mergi la orice Banca sa-ti faca o simulare.

Răspuns utilizator avertizat