| tanasaiosif a întrebat:

Salutare,am o întrebare pentru o persoana in domeniul contabilității, dacă îmi deschid acum o firma, pot lua credit bancar pe firma? Direct după ce am deschis-o? Sau trebuie sa îndeplinesc niște condiții? Dau funda și vreau detalii

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Bancile cer bilantul contabil pentru cel putin un an, sa vada capacitatea firmei de rambursare.
Mai sunt si alte moduri de finantare, de exemplu creditarea din partea asociatilor.