| niky03 a întrebat:

Salutare TPU am si eu o intrebare cu ajutorul unui site web sau blog se pot face bani pe internet? Adica sa poti produce un venit lunar? astept raspuns doar de la cei care se pricep foarte bine in acest domeniu Multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Sigur ca da, cu conditia sa fie ceva foarte util sau foarte original.
Nu vei atrage din prima publicitate clasica, dar poti face bani din adsense, 2parale, eMAG profitshare, etc.
Alege ceva care te pasioneaza, sa nu te plictisesti.
Bafta

| niky03 explică (pentru CataC):

CataC doresc si eu sa vorbesc cu tine se pote sa imi lasi si mie un id?

| neutrino a răspuns:

Daca asa ceva ar fi o realitate, toata lumea ar fi bogata.

| Corleonee a răspuns (pentru neutrino):

Este o realitate. mai informeaza-te si tu big grin

| Corleonee a răspuns:

Uite un raspuns mai clar. nu le lua in seama pe restul. 1Ca sa poti face bani trebuie sa ai o pagina web pusa foarte bine pusa la punct. 2trebuie sa ai foarte multe vizualizari pe zi. 3 vizualizarile le poti avea facanduti cont pe site'uri de trafic web. dai un search pe google si gasesti, sunt multe. sau traficu il poti avea de pe forumuri. Lasi comentarii, sugestii, pareri, te imprietenesti cu lumea, dar bineinteles forumuri legate de domeniul pe care te bazezi tu. si pe forumuri iti lasi pagina web. Dupa ce aduci multe vizualizar pe zi, te inscrii la Google Adsense. Acest google adsense, iti da reclame, banner'a pe care sa le afisezi pe site'ul tau, iar la fiecare click pe anuntul respectiv, pe banner, primesti in contul tau de la google adsense bani. Insa trebuie sa citesti termenii si conditiile. Daca faci greseli cum ar fi sa dai click'uri singur nu primesti bani, si iti anuleaza contul. Insa daca esti corect poti avea si 80$ per click. big grin. Cam atat.

| niky03 explică (pentru Corleonee):

Salutare gabriel95alex as dori si eu un id de mes de al tau se poate? as discutm astept raspuns

| Corleonee a răspuns (pentru niky03):

G4by_4you

| AAAA1Antona99565 a răspuns:

Se poate face din publicitate cu Google AdSense, doar ca trebuie sa fii Bloger in strainatate sau Mogulas de situri web in Engleza sa faci bani, altfel nu prea ai sanse. happy Citeste Google AdSese dar nu-ti fa iluzii