| GabyvsNeYs a întrebat:

Stie cineva cam cat costa o asigurare medicala in Germania, avand in vedere ca sunt elev de 17 ani si vreau sa plec pentru studii?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fiind elev, esti asigurat medical in Ro iar pentru calatoria si sederea in Germania poti sa soliciti Casei de Sanatate (din judetul tau) eliberarea unui Card European de Asigurari de Sanatate(CEASS), cu valabilitate de 6 luni de la data eliberarii--- vezi detalii:http://www.cnas.ro/......opean.html

| GabyvsNeYs explică:

Ok. Insa eu vreau sa fac 2 ani sau mai multi de studii acolo? Sti cumva alta modalitate?