| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce suma maxima poti imprumuta de la o banca daca garantezi doar cu polita de asigurare pe viata?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred ca vei primii nimic

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ca sa i ei credit ai nevoie de serviciu stabil si de la serviciu sa ai de la șef toate hîrtiile cu ce salariu primesti, si cu acele hîrtii mergi la bancă si daca ei acceptă i ti dau credit posibil trebuie sa garantezi cu casa ca in caz de ne plată ei te executa silit i ti scoate casa la licitatie, asa daca garantezi cu polița de asigurare nu faci nimic ca lor nu le trebuie viața ta, ei vor sa le innapoiezi la timp suma pe care ei ti o vor da.

| Catrice a răspuns:

10 lei.

| johnnny123 a răspuns:

Haide sa facem o repetitie, ca sa nu mergi nepregatit la banca. Eu voi juca rolul functionarului de la biroul de credite.

Tu: - Buna ziua, as dori un credit
Eu: - Buna ziua, cu ce-l garantati?
Tu: - Cu o polita de asigurare pe viata
Eu: - Si daca sunteti in viata dar nu mai puteti plati ratele, cum incasati banii pe polita de asigurare de viata?
Tu: - [adauga raspunsul tau aici]

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu poti sa garantezi cu polita aia, adica, daca nu iti mai poti plati datoria, atunci trebuie sa mori?!?
NICI o tara din lume nu permite asa ceva, PUNCT!

| tonyc7 a răspuns:

Stiam ca nu se poate, dar mi-a zis si mie un prieten prostia asta si insista asa de mult ca e adevarata, incat am ajuns s-o iau de buna laughing))) Dar acum sunt 100% ca nu se poate! Va multumesc pentru lamuriri.