| MarianTomescan1 a întrebat:

Stie cineva sa recomande un curs bun unde inveti sa scrii proiecte de fonduri europene? Nu ma refer la alea la care iti dau definitia de fonduri europene, ci la cele unde chiar inveti sa scrii, deci la final sa ramai cu ceva, adica sa stii sa scrii un proiect, nu sa ramai cu definitii? A facut cineva aici curs https://www.neotrust.ro/curs-proiecte-fonduri-europene-s criere-accesare/

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vand eu, linkul pus de tine este foarte clar si detaliat, la ce poti obtine de la acest curs:

AGENDA CURS
• Documente necesare pentru inceperea elaborarii proiectului

• Bugetul proiectului

• Obiective si Activitati

• Diagrama Gantt

• Previziuni Financiare

• Cererea de Finantare si Planul de Afaceri

• Depunerea Proiectului

Iata ce spune ca primesti in urma acestui curs:

CE PRIMESTI?
• Diploma de participare la curs, emisa de Neotrust Consulting Partner (Neotrust Consultanta Fonduri Europene

• Primesti 2 zile de curs intensiv

• Inveti sa scrii un proiect complet (cererea de finantare, bugetul, planul de afaceri, prognozele financiare, daiagrama Gantt)

• Primesti o macheta/aplicatie pentru generarea planului de afaceri, a diagramei Gantt si a prognozelor financiare

• Esti sprijinit in realizarea proiectului de catre un consultant cu experienta (care este activ in scriere de proiecte pe fonduri nerambursabile guvernamentale, europene si norvegiene), fondator al unei firme de consultanta pentru accesare fonduri europene

• Vei fi integrat intr-o echipa de proiect

• Primesti raspunsuri furnizate de un consultant cu experienta la intrebarile tale

• Primesti modele de proiecte, suport de curs, instructiuni de folosire a machetei / aplicatiei de scriere proiecte

Sincera sa fiu, dupa un asemena curs ar trebui sa fii capabila sa faci proiecte, fluierand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea ramane fara raspuns. A facut cineva curs cu cei de la neotrust.ro?