| Rolleer a întrebat:

Stiti cumva ceva programe de afiliere romanesti care platesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul in care te referi la afiliere pentru webmasteri:

Exista o platforma romaneasca pentru afiliere, deschisa de curand. E vorba de www.2parale.ro. Sunt in cotinua expansiune. Comisioanele sunt intre 2% si 10% deocamdata, in functie de magazin/campanie.

Mai exista si echivalentul Amazon in Romania - librarie.net (plateste 7% pentru comenzi de la clienti noi si 2% pentru returning customers, pe viata).

Exista si un forum dedicat affiliate marketing in Romania: efiliati.ro

38 răspunsuri:
| Constantinn a răspuns:

DreamDeals.ro plateste 10% din valoarea vanzarilor, suma minima care se poate deconta este 50 Lei, iar deconturile sunt efectuate saptamanal prin transfer bancar. Detalii aici: http://dreamdeals.ro/page/afiliere

| IntelligentSolutions a răspuns:

Program de afiliere web design și marketing online. Primești 20% din fiecare proiect. Minim 50€ - http://ww.byteware.ro/affiliate/

| PiataDigitala a răspuns:

"De www.piatadigitala.ro nu mai vreau sa aud. Am completat formularul cerut pentru afiliere, m-au sunat, m-au identificat,
deci s-au derulat toate formalitatile si cand mi-am verificat contul m-am trezit ca sunt referal la alt afiliat. "

Doar citeva rectificari la cele scrise mai sus
- din contul de afiliat Piata Digitala nu ai cum sa vezi daca esti referral la alt afiliat, dor afiliatii recomandati de tine.
- faptul ca esti referral la alt afiliat nu are nici un fel de influenta asupra veniturilor unui afiliat. Veniturile pentru referral se acorda ca si bonus nu sunt substrase din veniturile afiliatilor.

Se pare ca este mult mai usor sa vorbesti in necunostinta de cauza si sa incerci sa faci publicitate negativa decit sa-ti consulti managerul pentru afiliati care a fost asociat contului tau de afiliat Piata Digitala si iti sta la dispozitie de la 9 -17 de Luni pina Vineri.

| Ilau_Marian_1987 a răspuns:

Eu te-a sfatui sa nu incerci programele romanesti de afiliere pentru ca in mare parte sunt mari tepe! Incearca programul de pe www.camturbators.com ca ei sunt seriosi! Platesc de doua ori pe luna si nu intarzie cu plata! Iti spun din propria experienta, eu acolo sunt afiliat.Se merita, crede-ma!

| raisaaaa a răspuns:

Sunt foarte multumita de aceasta oportunitate!
Cel mai mare magazin on-line ezoteric din Romania si-a ofera tuturor oamenilor 2 posibilitati extraordinare de castig;

1.Primesti 5 RON pentru fiecare persoana pe care o inscri GRATUIT pe acest magazin on-line!
2.Primesti 10 % din vanzarile generate direct de catre tine pentru magzinul on-line + 3 % pentru vanzarile generate indirect (Nivelul 2)+ 1% (nivelul 3)+ BONUSURI DE PERFORMANTA!

Pragul minim de retragere a banilor este de doar 50 RON! spre deosebire de alte site-uri unde pragul este mult mai mare!

Si ganditi-va: puteti obtine 50 RON din numai 10 persoane inscrise gratuit!(10 pers x 5 RON = 50 RON)

SITEUL ESTE FOARTE SERIOS, isi onoreaza platile la timp! Eu sunt deja la a 4-a plata in doar o luna!
DOVEZI DE PLATA + ADRESA DE INSCRIERE : www.andras.net63.net

| Anastasia_Plamadeala_1979 a răspuns:

Ejuk este site-ul care ofera un programe de marketing afiliat

Daca esto dornic de bani si esti posesorul unui website sau blog, click aici pentru detalii: http://affiliate.easymeter.net/affiliates/signup.php#SignupForm

| horia673 a răspuns:

Recomand programul de afiliere Virtono tuturor celor care doresc să câștige bani online prin promovarea unor servicii de înaltă calitate, rapide și fiabile. Cu un comision de până la 50% pentru fiecare client nou pe care îl aduceți, este o oportunitate excelentă pentru a câștiga venituri suplimentare.

https://www.virtono.com/affiliate-program

| ketlane a răspuns:

In cazul in care te referi la afiliere pentru webmasteri:

Exista o platforma romaneasca pentru afiliere, deschisa de curand. E vorba de www.2parale.ro. Sunt in cotinua expansiune. Comisioanele sunt intre 2% si 10% deocamdata, in functie de magazin/campanie.

Mai exista si echivalentul Amazon in Romania - librarie.net (plateste 7% pentru comenzi de la clienti noi si 2% pentru returning customers, pe viata).

Exista si un forum dedicat affiliate marketing in Romania: efiliati.ro