| 6rimReaper a întrebat:

Unde ma pot duce pentru a primi bani raspunzand la chestionare/intrebari in Bucuresti...Si sa nu fie teapa sau altceva

5 răspunsuri:
| AndreiC a răspuns:

Exista chestionare pentru care esti platit. De regula sunt mai lungi si esti recompensat pentru rabdarea ta. Stiu asta fiindca am lucrat in studentie la o astfel de firma. Problema este ca de cele mai multe ori nu te oferi tu ci esti ales de catre firma in masura in care te califici pentru respectivul sondaj (depinde pentru ce este facut sondajul). De exemplu eu am facut un sondaj despre calitatea vietii in zonele defavorizate si mi s-au dat adresele familiilor cu venituri foarte mici din zona. Nu au venit ei sa se ofere.

| Minks a răspuns:

Sondajele/chestionarele sau ce vrei tu sa faci acolo, de obicei se fac gratis si nu te plateste nimeni nici cu un leu.

| George8686 a răspuns:

Imi spui si mie unde ai gasit asa ceva?

| 6rimReaper explică:

Ofer funda happy

| 6rimReaper explică:

Eu am gasit acum un sondaj unde sunt platit, si de asta as fi curios unde pot gasi si altelehappy