| cipcirip_5821 a întrebat:

Unde pot gasi o descriere mai amanuntita a activitatilor din codul CAEN, si ce se intampla daca nu aleg bine activitatea?

1 răspuns:
| nechitagabriel a răspuns:

Să ştii că din păcate informaţiile nu sunt centralizate în acelaşi loc, că m-am lovit şi eu de problema asta.

Dar să îţi spun cum am făcut eu.

Am căutat un cod CAEN care mă interesa pe mine, aici: http://www.codcaen.sinard.net

Am ales codul CAEN care se apropria cu ceea ce credeam eu că vreau să fac... şi după aceea am căutat tipuri de servicii/produse vândute în cadrul CAEN-ului respectiv pe Google.

În cele din urmă, am reuşit să dau de articole scrise special pentru codul CAEN respectiv.

Mult succes.