| alexsemlac a întrebat:

Vreau sa deschid un magazin alimentar mic la sat, am locatie 20 m patrati, propietar. Ce acte imi trebuie si unde trebuie sa ma adresez prima data sa intru in regula?

Răspuns Câştigător
| annagabi a răspuns:

Cel mai simplu este sa intri pe site-ul www.onrc.ro, unde poti afla la secţiunea de consultanta ce acte si tarifele practicate pentru infiintare de firme. Din cate stiu cred ca se pot face infiintari de firme si direct de pe net! Baftă!

4 răspunsuri:
| Krina a răspuns:

La Primarie sau la Finante.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cel mai bine mergi la primarie si ei te vor indruma spre oficiile judetene de unde se procura toate actele si autorizatiile necesare.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cel mai bine mergi la primarie si ei sigur te vor indruma catre oficiile judetene de unde poti procura actele si autorizatiile necesare. Daca nu se poate asa...eu iti mai recomand sa intrebi la un magazin din sat, ei sigur stiu ce acte trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi pana la casa de comert si acolo vei primi lista cu acte necesare