| Voicu_Jimy_1998 a întrebat:

Vreau sa ma angajez si nu stiu unde, Am 13 ani si vreau sa găsesc un job de vară, Stiti cumva unul?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stim pentru ca nu exista pentru ca e ilegal sa muncesti la 13 ani

| sierra1 a răspuns:

Legal, nu prea e văd muncind.
Poate un șters de parbriz, cules fructe, plimbat căței,...

| Sn4k3 a răspuns:

Parinti.

| CodrutElian1990 a răspuns:

La 13 ani nu te poti angaja legal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, online. Vad in poza ceva de jocuri. Pune-i pe parintii tai sa faca AdSense, apuca-te de YouTube. Dupa ce pui videos, ignora orice comentariu, Romania e toxica. Cauta grupuri de Facebook pe tema canalului tau (ex: Minecraft) si nu ezita sa-ti distribui video-urile acolo, multe views = multi $$$.
De asemenea, nu strica PicturePunches daca poti copia memes de pe 9gag si ai paypal.Iti scoti banii de o saorma zilnic numai de pe asta.

| Alexandru250201 a răspuns:

E ilegal sa muncesti la 13 ani

Răspuns utilizator avertizat
| Pavlov_Manu_1990 a răspuns:

Daca estivde la tara du-te cu ziua la camp sunt vreo 70 ron pe zi

| User234588 a răspuns:

Aberații, cauta pe net în orașul tău firme de împărțit fluturași sau ziare ale unor magazine găsești part Time sau full Time și alături de părinți care vor semna pentru tine vei rezolva problema