| Marius1789 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr un joc de 20 de euro. Vreau să-mi cumpăr un paysafecard ca să-l achiziționez. Am auzit că la locurile PayPoint e mai ușor. Ce sunt alea? Niște aparate sau ce? Este ușor să scoți un card paysafe?

2 răspunsuri:
| Ch0co a răspuns:

Locurile paypoint sunt magazinele mari (unele). Acolo gasesti un aparat prin care poti platii anumite lucruri. Selectezi paysafe, suma, bagi banii si o sa iti scoata un card cu un pin pe el. Acela il introduci pe platforma/site-ul de unde vrei sa cumperi.

| VinnieMmM a răspuns:

Te duci la orice magazin care are pe usa un afis galben pe care scrie mare "PayPoint". Te duci la vânzătoare si ii spui ca vrei un card paysafe(de fapt este un bon) cu suma respectiva, ii dai banii si aia e. Poate fi orice tip de magazin, nu neapărat in supermarketuri