| NowForYou000 a întrebat:

Vreau sa vand ceva pe OLX, iar cumparatorul vrea sa-i trimit produsul prin curier cu verificare colet. Intrebarea mea este : pot lua teapa? Adica sa trimit produsul, iar curierul sa nu se mai intoarca nici cu banii, dar nici cu produsul? Si daca l-as trimite azi, in cat timp mi-ar aduce banii?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu iti iei teapa de la firma. Stai chill. Daca il trimiti luni dimineata ajunge marti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teapa de la firma de curierat nu o sa iei mai ales daca folosesti o firma serioasa
.

Azi nu cred ca mai ai sanse sa il trimiti, dar dureaza 3-4 zile in general

| laurentiu80 a răspuns:

Sambata firmele de curierat lucreaza pana in ora 14, daca il pui azi ajunge luni, iar banii cel tarziu marti. Teapa sa-ti ia firma de curierat si banii si produsul nu poti lua, niciodata n-am auzit sa se intample asa ceva in Romania.