| deeaandreea_5063 a întrebat:

Am auzit ca va fi in 2012 sfarsitul lumii eu nu prea cred numai Dumnezeu stie cand se va intampla chestia asta si in 2000 a spus chestia asta si de fapt nu a fost asa si a spus si in 2011 pe 25 martie parca sau 21 ca va fi sfarsitul lumi si nici atunci nu a fost adica nu sfarsitul lumi cica "va fi un cutremur mare de ne va distruge" vreau sa aflu parerea voastra voi credeti in sfarsitul lumi?

Răspuns Câştigător
| anette97 a răspuns:

Eu cred in sfarsitul lumii, dar nu cred in ceea ce se zice in televizori si in ziare si chestii, adica va fi sfarsitul lumii dar nu se stie cand si cei care incearca sa afle cand va fi sfarsitul lumi pacatuiesc

10 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă numai Dumnezeu știe atunci de ce mai întrebi? Dacă ai fi crezut în el cu adevărat ai fi știut sigur că nu va veni atunci și nu ai mai fi întrebat. Dovedești doar că nu crezi. Doar ești superstițioasă și ai impresia.
În al doilea rând mai învață și tu să pui o virgulă sau un punct și când se scrie cu unul sau cu doi i. Parcă ai fi moară stricată.

| Bluef4 a răspuns:

De ce ma rog cauti raspunsul in toate prostiile? Nu crezi ca cel mai usor ar fi sa citesti Apocalipsa?

| KatherinePierce1864 a răspuns:

Buna. Eu cred ca numai Dumnezeu va sti cand vine sfarsitul lumii. Dar sti de ce se zice ca in 2012 va fi sfarsitul lumii? Pentru zic astia ca cica se vor inversa polii si rotatia pamantului va porni invers. Si daca se intampla asa ceva inseamna ca o sa fie multe catastrofe. De aceea. Dar depinde. Spre exemplu Dumnezeu poate sa ne ia acum de pe fata pamantului. Voi folosi cuvintele parintelui Arsenie Boca. "Deci treaba sta in felul urmator. Oamenii se roaga de Dumnezeu sa nu le mai dea necazuri, iar Dumnezeu se roaga de oameni sa nu mai pacatuiasca. Asa dar: Cine trebuie sa asculte mai intai? Dumnezeu de om, sau omul de Dumnezeu?". Si mai zice ca "Ma, o sa vina vremea in care necazurile o sa fie mai mari decat Muntii Fagarasului. Si va veti duce la Muntii Fagarasului si o sa va rugati sa cada peste voi." sau "Unii se duc in strainatate. Dar va veni vremea cand vor vrea sa se intoarca inapoi, dar nu vor mai putea. Pentru ca Romania va fi inconjurata de flacari.". Pana acum se zice ca pana in toamna o sa inceapa al 3lea razboi mondial. Dar cine stie? Numai Dumnezeu. Sper ca te-am ajutat. Dai Funda?

| AFR81 a răspuns:

Numai Dumnezeu stie.

| Andra_8863 a răspuns:

Nu e adevarat oamenii de stinta nu pot afla cel care decide sa se sfarseasca lumea e numai Dumnezeu!

| DrummerDreams a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni.dar nu in 2012. oamenii nu stiu cand vine sf.lumii.ei doar cerceteaza si spun aproximativ cand vine. Daca numai Dumnezeu stie.Va trebui sa se intample multe pana va veni sf lumii. stai linistita ca nu va veni in 12. ei doar vor sa ne sperie asa cum au facut si in anul 2000 si pe 25 martie. big grin Sper ca te-am ajutat!happy

| Kerosai a răspuns:

Se spune : Mayasii-lor li se termina calendarul pe 21 Decembrie 2012. Raspunsul e simplu, desi e gluma : Nu mai au bani de hartie.xD. Nu va fi nici un sfarsit al lumii oh go on Acea planeta " x " aka " Nibiru" Este la cativa mii de ani lumina de pamant. Deci e imposibil sa ajunga asa repede. Eu sincer, nu cred.

| ramona30 a răspuns:

D-zeu, allah si isus nu exista. Nu mai crede tampeniile astea cu sfarsitul lumii, cu religia. Daca ar fi fost sa te iei dupa ei, sfarsitul lumii a fost anuntat de mii de ori pana acum. Daca voi nu ati mai crede in preoti, horoscop, religie si tganci vrajitoare am scapa o data pentru totdeauna de prejudecatile astea stupide.

| ioanaCUTU a răspuns:

Nu

| Innocence a răspuns:

In sfarsitul lumii cred, pentru ca orice inceput are si sfarsit. Si daca stam bine sa ne gandim, sfarsitul ni-l putem aduce si singuri, fara intereventia lui Dumnezeu, din pacate. Speculatii au fost si vor fi, superstitii nu exista, exista doar coincidente care nasc superstitii si innoada din ce in ce mai rau mintea oamenilor.
Ar putea sa se crape pamantul si maine...gandeste-te la cei care traiau cu aceeasi frica de 2012 si nu l-au mai apucat din alte motive. Mi se pare acelasi lucru.
In concluzie, nu va pierdeti credinta si nu plecati urechea la tot ce se spune. Nu traiti cu teama ca maine s-ar putea intampla ceva, profitati de orice secunda!winking
Raul ni-l facem cu mana noastra, noi singuri ne aducem sfrasitul. Dumnezeu stie cand va fi ziua, dar nu va actiona in niciun fel( nu o va anula sau reprograma), ne lasa sa ne dam singuri seama de inconstienta noastra...
So. have a nice day!winking
Mai discutam.:-)