| MyLifeIsAmazing a întrebat:

Voi credeti ca in 2012 va fi sfarsitul lumi? big grin(desigur nu este concret spus de un om de stiinta mai demult) dar eu cred una si buna (Dumnezeu ne vrea binele) asa ca de ce a creat daca va distruge. care este parerea voastra?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

De mai multe ori in istoria umanitatii, atunci cand decadenta a ajuns la apogeu, Universul s-a purificat prin mijloace diferite-calamitati naturale, convulsii sociale, razboaie-in scopul eliminarii raului si realizarii progresului.Nimeni nu poate spune ca in 2012 va fi sfarsitul lumii fiindca oricare dintre mijloacele folosite pana acum de existenta pentru purificarea societatii umane n-a dus la distrugerea ei in totalitate. Daca va fi sa fie un sfarsit, in vremurile acestea dominate mai cu seama de adorarea noului zeu al vremurilor moderne, banul, nu lumea intreaga se va sfarsi, ci doar partea ei cea mai corupta.Asa cred.Si Noe a fost ales pentru virtutile sale si Imperiul Roman a disparut pentru decadenta si desfraul locuitorilor sai.Asa incat, daca va fi sa dispara, lumea nu va disparea in intregime. Universul inca are nevoie de OM. Iar Creatorul isi iubeste creatia.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dumnezeu ne vrea binele tocmai de asta va crea o lume nouawinking
Cand ceva se strica trebuie reparat.Sau aruncat la cosul de gunoihee hee

| nobody_9468 a răspuns:

Eu simt ca sfarsitul lumii {pentru mine} va fi peste cateva zilestraight face

Bafta.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html
Oricum, timpul ne va arata inca o data ca gresim in astfel de presupuneri. Si apoi, impaca-te cu ideea ca esti doar un om si nu ai capacitatea de a intelege unele lucruri.

| liveincolors a răspuns:

O sa fie candva. Dar in 2012 sigur nu. Pentru ca in primul rand sunt niste semne care prevestesc sfarsitul lumii. Si astea n-au aparut inca.

| FineBroAndy a răspuns:

Pai numai Dumnezeu stie cand vom muri.Noi nu avem de unde sa stim ca nu am fost creati de stiinta happy

| francesca a răspuns:

Eu cred ca e o tampenie. daca era dupa stiinta muream de mult.prin 1997-1998 ma asteptam sa mor in 2000 din cauza vreunui cutremur (ca asa vehiculau zvonuri). acum aceeasi poveste.eu o sa mor atunci cand o sa vrea Domnul si gata!

| Grunwaldmantuitorul a răspuns:

Zvonuri de genul asta intodeauna au existat Si intodeauna vor mai exista, Sunt implantate in mintile oamenilor prin presa, tv, radio, internet, tefefon, mobil sau pur si simplu din gura altui om care a fost indocrinat in prealabil de unul din mijloacele mentionate mai sus, Scopul este ca mintile oamenilor sa fie directionate catre teama, frica, sau o constanta alerta Pt a nu mai avea resursa cenusie Sa vedea cu politicineni, preoti, episcopi, sau patronii tari,, etc,, incaseaza cecuri grase pentru care nu platesc nici un fel de taxe Si care provin de la NOI,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai a mai distrus odata. prin potop. dar a lasat mereu, continuitate.deci trebuie facut si curatenie la un timp oarecare asa. tu nu vezi? de regula mizeria umana si deseurile, sunt in puscarii, in inchisori, condamnati la moarte, pe viata.deci ...trebuie.