| M&L a întrebat:

Am de facut o compunere despre CUM SA PASTRAM PLANETA ALBASTRA CURATA.despre ce ar trebui sa scriu... dati`mi niste ideihappy

dau funditahappy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie despre activitatea comunitatilor care se ocupa in Romania cu campanii "ecologice" si nu numai.

| ELD a răspuns:

Pai sa nu mai poluam asa de tare mediul...gunoaiele sa fie puse intr-un loc special amenajat...pf nu mai am ideihappy

| zepssy a răspuns:

Pai sa reciclam plasticul si cartonul (adica sa le depozitam in saci separati) iar companiile de gunoi in loc sa le dea foc sa le refoloseasca. Sa folosim pe cat posibil energia solara ca sursa primara de energie( sa se propuna un program de instalare de panouri solare pe acoperisul caselor/ blocurilor/cladirilor in general). Si individual sa faca fiecare ce au invatat ca un om cu maniere si bun simt ar trebui sa faca and so on...

| trish a răspuns:

Orice consderi tu ca ajuta mediul inconjuratorhappyGen reciclare, impiedicarea taierii padurilor, surse economice de energie, oprirea poluarii de toete felurile etc. In plus cel mai important intr-o astfel de compunere este sa arati ca ai pus putin din sufleul tau in ea!winking:*