| amo a întrebat:

Va rog dati-mi idei ce pot sa scriu intr-o compunere despre o crima?

Răspuns Câştigător
| Rosemarie a răspuns:

Scrie despre doua surori[x si y], una [x]avand un iubit[s], iar alta fata[r] sa se indragosteasca de el. S murind chiar in seara in care voia sa se intalneasca cu X in apartamentul lui, X gasindu`l si anuntand politia. R sa fie suspecta pentru ca in seara aceea trebuia sa fie la o petrecere, dar nu s`a aratat, sustinand ca cineva a atacat`o. Mai tarziu sa se afle ca de fapt Y, sora lui X, era de fapt criminala care l-a ucis pe S pentru ca si e ail iubea si nu suporta sa il vada cu X, iar ea fiind aceeasi care a atacat`o si pe R pentru ca R sa fie suspercta.

Hm.asta mi-a venit mie in gand acumblushing

3 răspunsuri:
| Lluvia a răspuns:

X a omorat pe Y deoarece i-a furat sotialaughing)
nu s-a aflat decat peste cativa ani
acesta se recasatorise, avea copii
dar pana la urma a ajuns la inchisoare
copii au ramas singuri deoarece mama lor fusese omorata de cineva
trist straight face ce imaginatie am la ora asta
skz daca nu te-am ajutat prea mult oh go on

| Moncherie a răspuns:

Nu am nici eu idee dar poti sa te inspiri de aici http://www.scribd.com/doc/33503457/Crima

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Incepi cu crima primordiala(uciderea lui cain decatre abel sau viceversa, nu stiu, sunt ateu-deci am o scuza) treci prin razboaiele umanitatii, diseci motivatiile comiterii unei crime(ameteste auditoriul cu niste termeni din psihoologie.Nu ar fi rau daca ai prezenta niste cazuri de crime socante...psihopati,motivele de ce au ucis(este o emisiune pe discovery world in acest sens-THE MOST EVIL, sau C. S. I cum preferi tu) apoit termini apoteotic cu o analiza exhaustiva despre crima din primaverii sau disparitia Elodiei si implicatile politistului Cioaca in acest caz-via OTV
P. S:intrii aici:http://ro.wikipedia.org/wiki/Fenomenologia_spiritului si cu puitna creativitate poti rastalmaci temele:Conştiinţa şi lupta iniţială, Dilema stăpânului, Sfârşitul istoriei in ceva ce sigur profa ta de romana sau limbi straine nu a rationat. Daca nu iei 10 imi dai funda.