| Crystal1807 a întrebat:

Am de facut un proiect intitulat "planeta albastra". dati-mi si mei niste idei ce subiecte as putea aborda in prezentare.

Răspuns Câştigător
| momo a răspuns:

Cand zici planeta albastra cred ca te referi la Terra. Pai ai putea vorbi cum s-a format si evolutia planetei pana astazi, sa scrii cum modernizarea a dus la poluarea planetei (cauze) si desigur cum am putea opri cat de cat aceste toxine care le administram Terrei (aadica poluarea). Cum ne afecteaza pe noi degenerarea planetei, cum va ajunge...
Sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| SHINeeTaemin a răspuns:

Tot ce este albastru pe acest Pamant

| jiyoon a răspuns:

Ai putea scrie despre oceane, padurile vrgine si cele dee conferre, im primul rand de localizraea terrei in spatiu si sa faci desene sau poze cu pamantul si d'astea. sa scrii putin din istorie, geografie, oameni mai importanti, continentele...etchappy