| Anonimul151 a întrebat:

Am fost înscris pe neașteptate, dr către diriginta la un concurs național de desen. Nu știu dacă se bazează doar pe subiectul asta, dar asta mi-a spus să fac. Are și legătura cu profilul pe care sunt ( turism și alimentație).
A trebuit să fac un desen care sa reprezinte o alimentație sănătoasă sau nesănătoasă. Am făcut un desen, pe care sunt cateva alimente sănătoase, dar și câteva nesănătoase.

Și pe lângă acela, am mai făcut un desen care reprezinta doar o alimentație sănătoasă. Doar că mi se par ambele desene cam simple. Nu atât de complicate încât sa primesc de ex mențiune sau ceva de genul.

Și aș vrea să dac ceva mai complicat, astfel incat să am mai multe șanse, sau măcar să știu că am încercat cu un desen mai complicat...

Dar nu găsesc. Am cautat și pe pinterest și pe alte site uri. Inclusiv în engleza cu ( heatly food drawing) dar nu prea am găsit ceva bun.

Imi puteți spune cum sa caut sau unde sa caut sa găsesc?

Desenele acelea au fost predate, dar mai pot face ceva mai complicat pana vineri...

5 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Ai ceva aici. Doar da niste umbre de calitate si ar trebui deja sa fie destul de calitativ ca aici : https://stock.adobe.com/nl/search/images?k=junk+food+drawing

Daca vrei sa ii dai pe toti pe spate, fa un desen din acela unde imparti foaia in 2. O parte cu mancarea sanatoasa si cealalta cu alimente nesanatoase. Si pe partea cu mancarea sanatoasa desenezi un om si pe jumatatea aia sa fie fit si fericit iar cealalta jumatate pe partea cu mancarea nesanatoasa sa fie obez si trist. Si asa pe deasupra lor sa zboare mancare sanatoasa si nesanatoasa. Cu niste umbre facute de calitate, iei premiul 1

| Anonimul151 explică (pentru SuNaM):

În linkul atașat nu prea găsesc un exemplu cum ai spus tu...

Aș face un desen în genul cum spuneai, dat am nevoie și de un exemplu pentru inspirație...

| Anonimul151 explică (pentru SuNaM):

Am ramas cu aceleasi desene. Nu m-am mai complicat sa fac altul. Ce e ciudat si am ramas si socat este faptul ca am primit ceva premiu. Am fost sunat acum cateva minute de diriginta sa imi spuna ca joi trebuie sa mergem la premiere la biblioteca judeteana. Nu stiu momentan ce premiu, pentru ca nu i-a spus. Nu m-am gandit ca voi lua premiu...

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Lasați imaginatia sa zburde si nu o bloca cu diferite nu-uri, pur si simplu du-te intr-un loc linistit si creioneaza. Dupa cum tea inspirat mai sus SuNaM. Nu trebuie sa vezi desenul musai sa il ai in fata ta. Caci tu il ai deja in mintea ta. Vizioneaza- l cu ochiul mintii. Avem ceva in comun ni doi - Creativitatea. Dai bice! Ai incredere in ea! Succes!

| Anonimul151 explică (pentru Ancadorinapascale1993):

Problema este ca nu sunt extrem de bun la desen, dar în orice caz îmi place să desenez. Inspiratie din păcate nu am, pentru ca dacă aveam chiar făceam. Și nici alte exemple nu am mai găsit... Acum asta e. Măcar am încercat cu desenele acelea 2 pe care le am predat deja. Și asta contează f mult. Plus că dacă doream sa iasă și ceva mai frumos, dacă era mai complicat + multe altele dura mai mult... Pentru că nu puteam să îl fac continuu să îl termin de ex în câteva ore.