| Stanciu_Ramona_1999 a întrebat:

As vrea sa înregistrez un colind autentic si nu prea mai am timp sa caut! Cine ma poate ajuta cu o lista de colinde autentice? Va rog! Urgent!

4 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Deschide ușa creștine; la Betleem; Sus la poarta raiului; o ce veste minunată; steaua sus răsare;

| Stanciu_Ramona_1999 explică (pentru aneliram):

Mulțumesc! Dar as vrea ceva care nu prea se canta!

| corolav a răspuns (pentru Stanciu_Ramona_1999):

Păi, dacă nu se cîntă, cum crezi că s-ar putea difuza spre a ajunge la urechile tale?
Caută un culegător de folclor și acesta ți - ar putea spune.
Cheamă - mă pe mine ca să - ți cînt unul autentic și să - l înregistrezi. Absolut AUTENTIC, pentru că eu am scris textul.
Muzica aparține genialului W. A. Mozart.
Să ai sănătate!

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

☆Colind din Sălaj
☆Asta-i sară, sara'naltă