| noris1998 a întrebat:

Cine stie cate ceva despre pictorul Aurel Ciupe? si daca stie cineva ceva puteti sa mi l descrieti un pic si ca parere a voastra personala despre acesta? spuneti mi va rog ce v-a placut si ce v-a impresionat la el si la munca lui.
Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| alles1999 a răspuns:

Si se dedica artei .....si asta se poate vedea din numeroasele portrete compozitionale naturisi peisaje sunt marturi ale talentului lui

3 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Am o parere buna despre el. Era un om bun.

| noris1998 explică:

Iti multumesc mult pentru răspunsul tau! Sunt incantata ca inca mai stie cineva de el si ca nu a fost eclipsat de toti oamenii din ziua de azi happy raspunsul tau a fost foarte frumos! Mersi! O zi buna!

| alles1999 a răspuns:

A fost un mare pictor al acestei minunate tari si un mare artist al metropolei transilvanene ...eu personal am un anumit respect pentru oameni care s a