| deutza_5635 a întrebat:

imi puteti sugera si mie un roman cu tema mortii sau viata si moartea? ( fundita happy )

8 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Jeffrey Eugenides-Sinuciderea fecioarelor, Clopotul de sticla-Sylvia Plath, Alice Sebold-Minunatele oase

| Hirako a răspuns:

Viata pe un peron, de Octavian Paler.

SAU varianta mult mai greoaie : Citadela, de Antoine de Saint-Exupéry

| BellaKiოNana a răspuns:

Padurea spinzuratilor de Liviu Rebreanu happy

| Pitbull305 a răspuns:

Baltagul de Mihail Sadoveanu sau Ion de Liviu Rebreanu.

| my23ro a răspuns:

Incearca Crima si Pedeapsa.

| DAHAKA31 a răspuns:

Da...romanele politiste..au multa viata si moarte.dar sia ctiune... daca cauti exemple concrete ..cauta la editura 3 une au peste 50 de romane premiate la festivalurile internationale de carti..scrise de autori celebrii europeni in acest domeniu care sunt toate publicate dupa anul 2002(adica recente)

| Skm a răspuns:

Prins - Petru Popescu. Un roman superb.happy

| Morphie a răspuns:

Veronica se hotaraste sa moara, Paulo Coelho