| Bozga_Patricia_1996 a întrebat:

O ptietena vrea ca de pe a noua, sau de pe a 12-a, sa faca balet. Dar faza e ca ar vrea undeva in Cluj. Nu stiti vreo facultate/liceu de balet? Multumesc, funda!

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cum pe a noua, pe a12a? Ce exprimare este asta? Intr-a noua sau intr-a 12-a este exprimarea corecta.Cati ani are colega ta? Ma tem ca este prea tarziu pentru balet.

| corolav a răspuns:

Baletul se începe de la 6 - 7 ani, cel mult 8 - 9 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrea din a 9 a poate sa mearga la Octavian Stroia, doar ca trebuie sa dea o proba de aptitudini, e greu sa incepi baletul din a 9 a, nu esti flexibil si e greu sa ajungi balerina, doar daca esti un super talent.