| Dazzzie a întrebat:

pentru cine le are cu arta fotografiei, la un aparat DSLR iti trebuie neaparat un obiectiv? sau e optional doar de efect si poti face poze fara el?!
nu prea ma pricep, dar am de gand sa aflu mai multe, multumesc.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Aparatul propriu zis este doar body, adica fara obiectiv pe care il achizitionezi separat in functie de necesitati.
Ai nevoie neaparat de obiectiv... DSLR este un aparat folosit de profesionisti si ca sa lucrezi cu el trebuie sa ai anumite cunostinte legate de timp de expunere, luminozitate, contrast, distanta focala si multe alte notiuni, simplu spus trebuie sa faci o scoala de fotografie daca vrei sa folosesti asa ceva!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru DSLR iti trebuie obligatoriu obiectiv! Este optional cand cumperi un DSLR pentru ca un obiectiv bun ajunge la 20.000 de euro! Oricum pretul variaza si pleaca de la cateva sute (300 euro) si ajunge pana la zeci de mii de euro.
uite unul de 500 euro
http://evomag-ro.allshops.ro/......+AF-S.html
uite unul de 1 miliard lei
http://www.jurnalfotografie.ro/......2-8-ex-dg/
Bafta!

neluL
| neluL a răspuns:

Asa este !

| solumaam a răspuns:

NeluL ...primul tau exemplu nu costa 500 euro ci 5600 euro!