| MineIsLikeABridge a întrebat:

Buna problema mea este urmatoarea : sunt la profil de filologie bilingv engleza-germana si imi place materia pe care o fac fiindca vreau sa cunosc aceste limbi, dar as vrea sa ma mut la liceul economic, fiindca ma tot gandesc ca invat, fac bani dar dupa aceea ce fac, cum ii investesc?, dar eu vreau sa urmez facultatea de medicina si liceul acesta nu ar prea avea rost, ca incep ceva si nu gat..., dar si la mate info m-as duce ca sunt cel mai bun la pc-uri happy, dar la orice liceu m-as mute tot facultatea de biologie vr sa o fac.

Răspuns Câştigător
| adrykiba a răspuns:

laughing. Pot spune ca esti cam nehotarat.Ai dreptate nu are rost sa incepi ceva si dupa aia sa nu il termini,dar nici sa faci ceva si sa nu iti fie de folos,ani pierduti degeaba.
Limbile straine sunt foarte importante.
La liceul economic nu inveti mare lucru despre bani, putina contabilitate cateva tabele, niste calcule, dar nu cine stie ce.
Medicina este iar ceva bun, dar nu daca ramai in Romania, in strainatate se plateste foarte bine, iar aici iti foloseste foarte bine filologia bilingv.
La mate info...calculatoarele devin din ce in ce mai folosite dar daca esti foarte bun ma gandesc ca sti destule.
Cum a zis si mousecubila, trebuie sa descoperi singur ce vrei cu adevarat.Asculta-ti inima si fa ce te tenteaza cel mai mult.
Parerea mea, medicina + limbi straine ii combinatia perfecta.
Sper ca te-am ajutat.Viel Glück.

1 răspuns:
| maryus24 a răspuns:

Must du dir selbst ausdencken