| papaderoma a întrebat:

Buna Seara, as dori sa invat sa cant la pian dupa ureche. Momentan stiu sa cant doar daca am acordurile scrise deasupra versurilor, stiu toate acordurile. Am nevoie de un site sau ceva care sa imi arate toate gamele si acordurile pentru fiecare gama si de asemenea ceva exercitii pentru cantatul dupa ureche. Multumesc

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Sigur, si eu as dori sa fac bani "dupa ureche", doar vreo 20-70mii de eu pe zi
dar nu pot
asa ca
ce ar fi sa nu re-invenetezi tu roata si sa te duci la profesor
mai ales ca, din cate stiu eu, cantatul la pian e un rahat amarat daca stii sa canti numai dupa note

TREBUIE SA STII SA IMPRIMI SI SENTIMENTE IN EL... PROPRIILE SENTIMENTE

altfel, care e diferenta dintre tine si un robot pe care il inveti respectiva melodie in cateva minute daca ai aplicatia care trebuie (nu mai trebuie sa inveti sa canti la pian... DELOC, stie aplicatia "mai bine" decat tine)

| papaderoma explică (pentru ziftode):

Probabil am omis un mic detaliu. vreau sa stiu sa acompaniez pe cineva care canta la voce. pentru asta am nevoie sa stiu toate gamele si fiecare acord din game plus ceva exercitii. Acum am recitit si eu ce am scris laughing.