| tammyta a întrebat:

Buna seara TPU! Am o intrebare legata de site, cum pot trimite cereri de prietenie? Pot cauta utilizatori dupa adresa lor de E-mail? Daca Da, va rog sa imi spuneti cum! Multumesc anticipat! Funda!(P. S. la unele intrebari am intalnit FUNDA+VOT, daca ati putea sa imi spuneti ce inseamna asta ar fi minunat!) Funda!(iar)(scuze pentru categorie)

Răspuns Câştigător
| Nuvăsufăr a răspuns:

Intri pe profilul acelui utilizator, şi apeşi "Adaugă prieten"
Ajungi pe profilul lui dând click pe nickul lui.
Merge doar după nick. Scrii la utilizatori ce nick cauţi şi va apărea.
Când o să ai 10 zile vechime şi 100 de răspunsuri vei fi Utilizator Senior şi vei putea vota răspunsurile.
Ai 5 tipuri. E scris sub fiecare răspuns.
Iar funda dai la răspunsul câştigător ales de tine, ai în dreapta la fiecare răspuns "alege răspuns câştigător"
Alege bine că nu mai poţi da înapoi, şi doar o fundă pentru fiecare întrebare.

| tammyta explică (pentru Nuvăsufăr):

Daca esti dragut imi poti spune: 100 de raspunsuri castigatoare sau doar 100 de raspunsuri( indiferent de contunitul fiecaruia)! Si imi pare foarte rau ca s-ar putea sa va deranjez cu intrebari legate si site, dar sunt mai noua, de fapt, sunt mai grea de cap! big grin

| tammyta explică (pentru NOname):

Multumesc! Nici nu stiti cat de mult inseamna pentru mine oamenii care raspund la intrebari nu numai pentru premiu!

| NOname a răspuns (pentru tammyta):

Nu ai pentru ce, dragă. Numai bine.

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Intrii pe profilul utilizatorului căruia vrei să îi trimiţi cererea de prietenie şi sub poză e o listă. Pe undeva scrie şi *Adaugă prieten*.

Nu, nu poţi cauta utilizatori după adresa de e-mail. Doar după nickname. http://www.TPU.ro/useri