| EmilTraian95 a întrebat:

Buna TPU am 21 de ani si totusi parul meu facial e foarte rar. ca sa fie vizibila mustata trebuie sa nu o rad 3-4 saptamani. iar barba creste anapoda si am portiuni goale. ce pot face in acest sens? Sunt la teologie si vreau sa am barba dar mai mult pare a par pubian cand creste mult fiind rare firele...

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Să te razi cît mai des.
Cel puțin o dată la două zile.
Vreme de cel puțin un an de zile.
Dar nu e un tratament absolut valabil.
Totul depinde, în primul rînd, de organismul tău. De ADN-ul care e specific persoanei care ești și care nu este același la toți oamenii.

| GenetiX a răspuns:

Ba da, ai ce face. Undestor Testocaps

| CuriousStuff a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Parul facial si nu numai e dictat in mare parte de ADN-ul tau. Poti sa incerci cu tot felul de creme si uleiuri, dar nu e garantat ca te va ajuta.

| Danutsz a răspuns:

Trebuie sa te barberesti in sens invers (de jos in sus) in portiunile goale care iti lipsesc de la barba, cat despre mustata nu o mai lasa 3 saptamani pana sa creasca, barbereste si mustata in acelasi timp cu barba. Incearca timp de un an de zile sa ai fata mereu fara nici un fir in sensul de a te barbieri o data la 3 zile. Dar inainte de toate uita-te daca ai porii deschisi in zonele unde nu iti creste barba, daca ii ai mai mult ca sigur dupa un an vei avea par in acele zone iar barba si mustata ti se vor rari. Succes!