| ceasca5 a întrebat:

Eu sunt la un liceu de arhitectura si am nevoie de niste ustensile. Am pus ochii pe 2 dar nu stiu cum se numesc. Exista un fel de markere la care culorile se suprapun exact ca la acuarele si recent am vazut un aparat care arata ca un pix cu un recipient mic de vopsea pe el care sufla vopseaua. Daca ati putea sa ma ajutati cu un site unde as putea sa le gasesc sau daca nu macar cu numele lor Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Muflă a răspuns:

Le găseşti pe ambele la Colorit, cobori la Romană, o iei pe Daciei şi apoi pe Griviţei, e faţă-n faţă cu UNARTE (sau intri pe colorit.ro dacă nu eşti din Bucureşti). Markere în genul ăla aveau fix în spatele tejghelei, am văzut şi aerograf dar nu ştiu dacă e exact ce vrei tu.