| TurcanuMara a întrebat:

Bună, vreau să încerc să scriu o carte. Am scris cateva foi. Aș dori să mă sfătui cu cineva dacă e bun ceia ce scriu, dacă merită sau nu? Aveți idee cu cine aș putea vorbi despre asta? Merci

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Merita pentru placerea ta proprie!
intr-un domeniu in care apar "scriitori" cu miile zilnic, in spatele unor softuri de tip chatGPT, iti dai seama ca in viitor cele mai vandute carti vor fi cele create de softurile AI... si domeniul muzical cat si cinematografia sunt in pericolwinking pentru ca tot ce este uman va fi inlocuit de aceste coduri de programare, in aceste domenii happy

| johnnny123 a răspuns:

"să mă sfătui dacă e bun ceia ce scriu"

Probabil că nu.

| TurcanuMara explică (pentru johnnny123):

De ce zici ca probabil nu?

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru TurcanuMara):

Omu s-a referit ca nu stii sa scrii..ca se zice 'cea' nu ceia..lasand la o parte ca e un hater de 2 lei ca omu la toate raspunsurile lasa doar raspunsuri de astea sictirite si sa para cineva important elhee hee macar pe site-ul asta daca in viata reala e un papagal care e plecat pe Germania sau Anglia la spalat geamuri.Ar trebui sa te duci la un profesor de romana ca astia sunt mai specializati pe citit si vezi ce parere are.

| johnnny123 a răspuns (pentru TurcanuMara):

Pentru că ai făcut două greșeli într-o singură frază. Și mai grav este că nici măcar nu realizezi asta. Dar tu vrei să scrii o carte.

| johnnny123 a răspuns (pentru Alexandru1111199):

*ceea ce

Un mic cadou de la un "hater de 2 lei" pentru un semianalfabet.

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru johnnny123):

Ho ma nebunule..ca site-ul automat a autocorectat..ca nu eram asa tampit incat sa te corectez stiind ca sunt mai prost decat tine.Dar in afara faptului asta tot un om de nimic estihee hee ca in loc sa-i dai un sfat tu ai luat-o la misto ca nu stie sa scrie. Tipic romanu de rand de 40-50 care isi varsa frustrarile pe altii pentru vietile lor de rahat.

| johnnny123 a răspuns (pentru Alexandru1111199):

Aham, site-ul a autocorectat... Mă întreb de ce la mine nu a autocorectat, având în vedere că și eu folosesc același site.

"ca nu eram asa tampit incat sa te corectez stiind ca sunt mai prost decat tine"

Dar neștiind?