| Enache_Alexandra_1997 a întrebat:

Pentru a intra la liceul de arte Dinu Lipatti sectiunea,, Arta actorului,, trebuie sa am neaparat voce pentru a canta piesa pentru admitere?...

7 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Buna...acolo am vrut si eu sa dau, dar da trebuie sa ai si voce. Or sa-ti dea o poezie pe care trebuie sa o reciti (al naibii de lunga) si un cantec la alegere, acum nu trebuie sa fie perfect, pentru ca-ti da calificative si la recitat si cantec, depinde doar de tine.

| Enache_Alexandra_1997 explică (pentru Viitorulapropiat):

Dar eu ma duc mai mult pentru secțiunea "artă actorului"

| Viitorulapropiat a răspuns (pentru Enache_Alexandra_1997):

Nu conteaza. Arta actorului imiplica ambele probe, fara de care nu poti sa fii admis.

| Vinyclowa a răspuns:

Eu unul cred ca trebuie sa ai voce ca sa canți. Te sfatuies sa incerci sa faci in fiecare zi vocalize si chestii de genul ca sa îți antrenezi vocea.

| Enache_Alexandra_1997 explică (pentru Vinyclowa):

Ok. Mulțumesc. Dar dacă nu te superi îți las și eu email-ul meu si te rog eu sa imi dai si mie un email
alexaally15@gmail.com te rog căci vreau sa te întreb ceva