| anonim_4396 a întrebat:

Care este cartea care v-a influentat viata? De ce?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Pare prostesc, dar este Ciresarii, scrisa de Constantin Chirita... mi-a dat multe idei pentru ca mai apoi sa ma regasesc intr-un personaj anume happy
si acum, dupa ce am mai crescut, mi-am insusit si eu acest spirit de "plimbaret prin tara" happy

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Scrisori catre Luciliu-de Seneca; pentru ca m-a invatat sa ma accept pe mine insami si m-a impacat cu lumea.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Psihologie Generala/Andrei Cosmovici- mi-a picat in mana in clasa a 7 a, m-a amuzat experimentul cu puricii din carte, dar si reflexul conditionat descris de Pavlov. Mi-a starnit interesul pentru alte carti in domeniu si mai departe pentru cariera de psiholog.

| chikitoka a răspuns:

Nu este posibil ca o carte sa-ti influenteze viata.iti poate oferi repere.starnii imaginatia.etc.pentru mine "Asa grait-a Zarathustra'-Fr Nietzsche mi-a aratat o cale interesanta de a percepe "viata " mi-a starnit curiozitatea asupra altor lucrari interesante este ". V-o recomand