| jordan210cm a întrebat:

Care sunt cele mai interesante carti de filosofia limbajului?

Răspuns Câştigător
| miradoniz a răspuns:

hee hee Depinde de interesele talehee hee "Cuvintele și lucrurile"de M.Foucault este destul de interesanta, explica puțin"subiectivitatea" unui discurs.Si ar mai fi Frege,creatorul logicii moderne, analiticehee hee orice găsești de el, e okhee hee

4 răspunsuri:
| miradoniz a răspuns:

Nu.Pendulul lui Foucault- este vorba de experiența care arata rotația Pământului, a astronomului Jean Bernard Léon Foucault.Iar Michel Foucault a fost un filosof.hee hee Sper ca nu sunt îngropați în același loc...hee hee

| jordan210cm explică:

Sper sa primesc un raspuns ca vad ca-s multi filosofi pe aici!

| jordan210cm explică:

M.Foucault are legatura cu Umberto Eco -Pendulul lui Foucault?

| DaNa_7993 a răspuns:

Nu stiu dar cand afli sa imi zici si mie