| anonim_4396 a întrebat:

Ce carte imi recomandati sa fac cadou unui tanar de 15 ani?

5 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ucenicul Vraciului-Joseph Delaney, prima carte din seria Cronicile Wardstone, Sabia Shannara-Terry Brooks, prima din seria Shannara sau primele doua volume din seria EarthSea(Terramare) de Ursula K LeGuin, editura avea o reducere vezi http://www.edituraalexandria.ro/ea/index.php

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna...

Ce zicii de o camasa sucara...sau un ceas... un parfum

| vilmaristul a răspuns:

Capitan la 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O carte de aventuri sau S. F. Nu-mi vine in minte acum, dar te ajuta librarul.
Adelyyyy, daca renunti la frivolitati si pui mana pe o carte vei ajunge sa-ti permiti cadourile pe care acum le astepti de la altii.

| x_8127 a răspuns:

"La medeleni"- Ionel Teodoreanu.