| anonim_4396 a întrebat:

CE comunica opera "Basmul toamnei " de Ionel Teodoreanu cititorului

10 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Comunica asta : Pana si Ionel Teodoreanu nu ar fi acceptat sa primesti ajutor pentru temele de la scoala pe tpu.ro.

| deeeeeeaaa a răspuns:

Explicati titlul basmul toamnei

| positivity a răspuns:

Buna.

Esti a 6 a, nu?
Eu sunt a 6a, si am facut si eu opera "Basmul Toamnei".
Aceasta opera ne comunica iubirea autorului fata de natura.

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasta opera comunica cititorului o stare de amuzament si ne explica ce fac fiintele, fenomenele si ce fapte savarsesc ele
in anotimpul toamna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba si eu sunt a 6 si nu am facut inca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu-s a 6-a si avem de citit la lecturi suplimentarecand voi afla iti voi zicebig grinlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cf looooooooome

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu de aceia caut rezumatul zzzzzz

| denisa_6193 a răspuns:

Si eu sunt a6a am facut lecti

autorul ne explica iubirea lui fata de natura...

| Catargiu_Andreea_1995 a răspuns:

Opera literara ``Basmul toamnei`` comunica cititorului o stare de incanare, dar si de melancolie o data cu sosirea anotimpului evocat in titlu.happy cu placere!:*