| MissCamelia a întrebat:

Ce desene animate v-au marcat copilaria si de ce?

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Sandy bell!
nu pot spune ca mi-a "marcat copilaria" dar au fost mai deosebite!
tin minte ca avea o gradina in forma de floare ...si in mijloc avea plantata o floare pe care o avea de la mama ei!
avea un prieten ...patruped...un caine...pe care il chema tambur (nu stiu sigur)...in fine erau niste desene frumoase, copilaresti dar si educative!
mai tin minte ca mi-a placut mult...peter pann, si era sa uit pif si hercule!

19 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Dexter .Johnny Bravo (nu intelegeam niciodata de ce isi ia cafteala de la fete laughing ).Tom&Jerry.( la astia la fel, de ce draq nu-l manca daca tot il prindea straight face ).

| arysa a răspuns:

Tom & Jerry, Saylor Moon, Peter Pan...si mai erau cateva dar nu-mi mai amintesc.

regis
| regis a răspuns:

De marcat copilaria nu mi-a marcat-o niciun desen. De ce? Pentru ca sunt doar niste desene, sunt alte lucruri care sa imi marcheze viata.
De placut mi-au placut TOATE, absolut toate, cei din generatia mea (am inteles ca se numeste generatia X) ma inteleg, pentru ca atat de rar prindeai desene animate la TV incat nu mai conta cu cine sunt, de cate ori le-ai mai revazut si nici macar in ce limba...

| Elena1234456 a răspuns:

Eu inca sunt in perioada copilariei si imi place foarte mult H2O. (50% desen big grin)Povestile sirenelor sunt absolut captivante si este foarte frumos cand te identifici cu acel personaj.Ma mai uit si la Hannah Montana - chiar daca unii cred ca este o prostie mie imi place foarte mult. Este fascinant sa te identifici cu o cantareata si sa treci impreuna cu ea prin experiente inedite. Un desen animat 100% a mai fost si "Dragon american" imi place foarte mult.

| alexdop21 a răspuns:

Fara a pune la socoteala tom&jerry, pot spune ca au fost motomartieni, the tick, si desenele cu supereroi!
Doar de motomartieni ma leg pentru ca nu prea am timp sa iti spun pentru fiecare in parte, dar cu motomartieni ajunsesem sa imi fac bicicleta sa semene cu a lui vinnie, si apoi ne plimbam toata ziua cu bicicletele!

Aaaaaa si sa nu uit de captain planet! big grin

| oz a răspuns:

Dragon ball z...motomartieni (imi placea de modo)...gigi la trotola si mila superstar happy

| alma a răspuns:

Pe timpul cand eu eram o copila vedeam doar "Mihaela"cateva minute si atata.Pa

prfml
| prfml a răspuns:

Nu neaparat marcat dar si acum imi aduc aminte de ele cu drag : Tom si Jerry, Pif si Hercule, Aventurierii spatiului, Testoasele Ninja, Sandy Bell, Fred Si Barney, Cartea cartii ( ce asteptam cu drag sa primesc cartea cartii prin posta happy si acum o am pe un raft), Voltron. Porky, Strunfii (Gargamel happy, bebe strunf si nu mai retin nume ).

| ΔH a răspuns:

Hentai laughing)
glumii.

Cred ca Tom si Jerry big grin

| kathessa a răspuns:

Pantera roz!

Răspuns utilizator avertizat
| rolly14 a răspuns:

Pai tom&jerry...scooby doo...cam atat...eu am 13 ani... dar m-am maturizat foarte repede si nu pot sa uit zilele in care ma uitam la tom&jerry si la scooby doo...acum sunt istorie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau sa te contrazic sol dar nimic nu se comp cu sailor moon, mila, niles holgerson, capten planet si multe alte desene pe care si acum de si sunt o femeie in toata firea ma uit cu placere la ele, cand stiam ca incepe sandy lasam totul balta astea da desene nu cea aparut acum, parerea mea ca nu au farmek

| Criiss16 a răspuns:

Tom si Jerry, Peter Pan, Boby (ceva de genul parca era, nu stiu sigurbig grin), Viata cu Louie.

| ZapaciLaa a răspuns:

"ce-i cu andy?" mi-am marcat copilaria si am toate episoadele! si "viata cu louie" si la asta am toate episoadele!

| ailin a răspuns:

Pe mine nu prea ma marcheaza nimic oricat de "special" ar fi

da mi au placut si inca imi plac tom&jerry

si bugs bunnylove struck

| Geo_4096 a răspuns:

Pai mie mi-a placut mult tom$jary si fam. flinstones laughing)

| Tonyi a răspuns:

Cred ca Sailor Moon... si din fericire s-a reluat seria. Am gasit ceva aici, pentru copilaria moderna: http://www.deseneleanimate.net/......itrat.html

| cosmin1995 a răspuns:

Mia placut foarte mult naruto si am urmarit toate episoadele existente si chiar mai urmaresc si acum episoadele in japoneza cu subtitrare dar cand eram mic imi placea foarte mult viata cu louie, wounch pounch, tic, eek si multe altele...