| night_crawler a întrebat:

Va mai uitati la tom & jerry? laughing ...fiti sinceri...sau care au fost desenele animate care v-au marcat copilaria?

Răspuns Câştigător
| StaRmAgiC a răspuns:

Sailor moon... da tom & jerry...dexter laboratory...scooby doo...etc.acum mai dau pe jetix. ce-i drept...imi plac desenele...de ce nu?

32 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da...ma uit la Tom & Jerrybig grin.
Desenele care mi-au marcat copilaria...pai inca sunt copil...dar...cred ca si mai tarziu imi voi amintii zamvind de Mica Sirena, Pinocchio, Familia Flinston, Scooby-Doo, Kid vs Kat si altele.big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Desi am depasit cu mult varsta copilariei, imi fac timp sa vizionez desene animate impreuna cu nepoteii mei, ma bucur alaturi de ei si imi amintesc cu drag de varsta copilariei mele.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Desenele care mi'au marcat copilaria au fost cu siguranta "Sailor Moon"...si iti spun un secret:si acum ma uit la ele laughing mai am un pic si termin sezonul 3 \dancing laughing

| juniper a răspuns:

Da, inca ma mai uit, nu am vazut toate episoadele si stiu ca sunt multe, dar intr-o zi o sa le vad pe toate, iar desenele care mi-au marcat viata sunt si vor fi mereu: Viata cu Louie, Piratul Jack cel Teribil, Tick, Copii de la 402, Courage de Cowardly Dog, Familia Tofu, Yin Yang Yo, Lumea lui Bobby, am asa o memorie inca stiu cum arata zana din Pinocchio, avea parul albastru si lung, imi place si Pinocchio, Fox Kids a fost si va fi mereu cel mai tare si mai bun post de desene animate, nu ca Jetix unde dadeau numai violenta si roboti, nici nu-mi placea sa ma uit.

| juniper a răspuns:

Am uitat de Looney Tunes, mai ales Baby Looney Tunes si Bugs Bunny.

| Ana a răspuns:

Normal ca ma uit big grin am si dvd cu ei happy

| Aurelia a răspuns:

Da, ma uit in fiecare dimineata, e super:X Imi mai plac si Scooby Doo, Curaj catelul las, Fetitele Powerpuff...

| yuli10 a răspuns:

Ma mai uit din cand in cand la tom si jerry si looney toones. sunt mult mai amuzante acum cand realizez ce se intampla de fapt. cand aveam 5 ani nu puteam sa fiu atenta la firul actiuniihee hee si in plus, nu intelegeam engleza big grin

| mihaa a răspuns:

Da ma mai uit si e desenele animate preferat de fetele mele, in ziua de azi, desenele animate suntde toata jena, monstrii, porcarii

| Victoria a răspuns:

Da, eu inca ma mai uit cand am timp, intr-un weekend. Mi-au placut foarte mult Tom si Jerry, Scooby Doo, Familia trasnita, Cliford, in special cele de pe Minimax.

| Kitty a răspuns:

Da, si eu ma mai uit la tom si jerry cand am timp, sau cand se uita sora mea, si imi plac si desenele cu scoobt doo love struck

| M.madallina a răspuns:

Cand eram mica ma uitam in disperare la pokemon. aveam o gramada de plusuri si seturi de stickere!big grin

| DonGiovanni a răspuns:

Cum naiba sa nu ma uit laughing si mama si tata, unchimiu laughing si chiar daca eu ma plictisesc ade mama se uita in continuare si ma pune sa le arat episoade pe youtube laughing

| jony a răspuns:

Tom & Jery, Dexter, Scoby Doo, Inspector Gadet, Pantera roz, Nils Olgelson, Tourtules Ninja, The mask, Flinstone, GhostBusters, Ciocanitoarea woody.etc,astea mi-a marcat copilaria si mai sunt cateva dar numai imi aduc amintehappy

| yellowalien a răspuns:

Bineinteles:X... day dreamingTom si Jerry binedispun in momente in care nimeni nu ar putea laughing
Cand eram micuta.pe langa obraznicii astia doi, un impact puternic asupra sufletelului meu de copillaughing l- au avut desenele lui Walt Disney, care sunt absolut geniale... cine nu le-a vazut ar trebui sa faca rost de ele cat mai repede! laughing
Ar mai fi si altele. dar astea mi-au placut cel mai mult si cel mai mult :X...

| 1992 a răspuns:

Da ma uit si m-am uitattongue si inca ma uit la fell si fel de desenebig grinday dreaming

| zuly a răspuns:

Ma uit, cum sa nu?big grin mie-mi placeau alea de la fox kids.viata cu louie, copiii de la 402, scooby doo, familia tofu.si acum imi plachappy

| Antrax a răspuns:

Da imi place foarte mult mai ales alea cu Bugs Bunny:X:X le ador:X

| ExTrEaM^^94 a răspuns:

Era mai demult apropo de comentariul lui juniper, era Pinochio pe care il stiu eu de pe Fox Kids avea parul albastru Pinochio si scurt big grin tare as vrea sa mai vad o data desenele alea laughing am 16 ani si chiar si acum imi amintesc melodia de intr-o a desenului :X:Xdaca cumva dati careva de desenele alea in care arata asa Pinochio va rog sa imi trimiteti si mie un mesaj pe email big grin

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Eu ma uit la tom si jerry cu zwzele (prietene ft bune ).
Ne amuzam ft tare! laughing
Desenele care mi-au arca copilaria :
- tom si jerry
- Familia Flinston
-Scooby-Doo
- Familia de ce[parca asa se numea un desen ft educativ dupa parerea mea ]
- Printesa sisi
- Peter pan smug
- Cei patru fantastici

| DeMentaa a răspuns:

Pai nu stiu eu sunt inca sunt copil si cred ca desenele mele favorite au fost:nu mai sti cum se cheama dar alea de acum ded pe minimax sunt tari cu barbie nu ma uit pe minimax doar pe disney chanel
copil insa sunt deoarecce am 12 ani

| 4l3xander a răspuns:

Da inca ma mai uit la tom si jerrybig grin si ma mai uit la wacky races si la dastardly and muttley in their flying machines (astea mi-au placut cel mai mult si inca mai imi plactongue)

| Stixie a răspuns:

Da, inca mai vizionez aceste desene.Cateodata ma uit si cu parintii mei.Sunt "mari fani" Tom&Gerry.Desenele care mi-au marcat copilaria.nu au fost prea multe.Cand eram copil nu statea prea mult in casa. dar inca imi amintesc ca eram prezenta in fata televizorului atunci cand era Printesa Sissy! Iubeam desenul ala.
Au mai fost:Viata cu Loui, Pinocchio si multe altelehappy
O zi buna!:*

| PedoBarbie a răspuns:

Da. Mă uit la Tom şi Jerry şi la desenele animate care merită şi sunt bune.

| aumih16 a răspuns:

Da desigurlaughing mi-au placut toate seriile! william hanna joseph barbera gene deitch chuck jones! ultimul adica chuck jones a fost mai bun decat predecesorul sau gene deitch! singurul lucru bun despre el este ca a scos rasismul produs de william hanna si joseph barbera! desigur nu a fost chiar incantat de asta! dar el vedea tom si jerry tocmai din alta perspectiva! asa cum stia el ca lucrase si cu looney tunes! dar si cu road runner & wile e coyote! atunci cand i s-a oferit! practic postul de a lucra la acest desen! in favoarea dauna lui gene deitch! el pur si simplu nu a putut refuza oportunitatea! stia ca urma sa vina si randul lui dupa william hanna joseph barbera si gene deitch! evident mai avea un desen atunci in plan! este vorba de gay purr-ee! stiti desenul acela nu! cu motanul portocaliu si pisica aia alba! tot de chuck jones e facut si ala! la motanul portocaliu i se facea ochiul ca o tinta! cand trebuia sa prinda soarecele! desenul acela a ajuns subiect la gala desenului animat din Romania!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt desenele mele preferate, le vizionez ori de câte ori le prind la televizor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ma uit, dar, sa nu uitam frumoasele desene animate de pe Minimax, erau desenele care ma bucurau pe mine de cate ori incepeau.De ex:Familia trasnita, Ursul din casa albastra(primul desen animat care l-am vazut eu la varsta de 3-4ani), si acum il mai tin minte, Povestirile iepurasului Petter si a prietenilor sai, multe desene maghiare, Cainele mare si rosu, Clifford, Fetita cu parul de azur (si acestea foarte vechi), Anee(fetita cu parul roscat, asa tin eu minte care avea si o prietena bruneta, parca pe nume Clara), era un desen animat Simsalagrimm, care ii duc dorul de mult, de cand nu s-a mai dat la TV, un minunat desen pentru copii, povestitorul Hans Christian Andersson...eu imi aduc aminte de un alt desen animat (nu ii mai tin minte numele si imi pare foarte rau fiindca as fi vrut sa il vizionez pe youtube), in care era vorba despre o papusa si un ursulet, care nu aveau casa, si, dupa cum tin eu minte, ursuletul ii zicea papusii "Codita". Daca va mai aduceti si voi aminte de acest desen animat, si, daca va mai aduceti aminte si numele acestuia, va rog, dati un comentariu cu numele. Va multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma mai uit la tom & jerry si vreau sa gasesc si ursul din casa albastra pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da