| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce inseamna pentru voi arta, ati putea sa scrieti/descrieti macar o propozitie de arta, care sa transmita ceva arta?

Răspuns Câştigător
| Ragnarøk a răspuns:

Arta este modalitatea de a exprima, prin mijloace creative, esteticul sub diferite forme, in viziunea creeatorului. Arta asta ia forme in diverse domenii dar unanim este acceptat ca ar exista 7 arte: literatura, muzica, sculptura, teatrul, pictura, fotografia, cinematografia.

De remarcat ca in majoritatea cazurilor prin intermediul artei se exteriorizeaza anumite idei si perceptii ce se vor pastra sau nu, devenind, prin produsul final al creeatiei, veritabile surse cultural-istorice si sociale.

5 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Arta inseamna Pictura, Sculptura, Poezie si muzica clasica. Io continuerò... o legenda urbana; cuvintele apartin lui Leonardo da Vinci

| peperonies a răspuns:

"a-ti" inseamna "a iti". daca imi scriu mie tu cum vezi?

| suffarstar a răspuns:

Mos Craciun si prietenii sai

| alexandrualind a răspuns:

Arta inseamna pictura.

| carla2010 a răspuns:

Pentru mine arta inseamna tot ce tine de frumos - muzica, pictura, sculptura, literatura, etc