| Syotos a întrebat:

Salut, am nevoie de un mic ajutor, daca ati putea sa scrieti despre un cantec mesajul care vrea sa il transmita, orice cantec in afara de rock/manele.

1 răspuns:
| Àηđяεëa a răspuns:

Pai :)
deci eu ascult de obicei mai multe genuri de muzica: hip-hop, rock ( mai usor :P ), si straina ..kiss fm.

Am o melodie care imi place destul de mult.

http://www.youtube.com/watch?v=Ylq2gnBggCM

Parerea mea este ca aceasta melodie ma reprezinta. Mesajul care l.am inteles eu ar fi : In viata trebuie sa fii sigur pe tine sa nu te influenteze nimeni, sa fii cum vrei tu sa nu iti schimbi felul de a fi si sa nu renunti orice ar fi la visele tale, sa ai un in suflet acel sentiment ca vei reusi.
Trebuie sa treci singur prin obstacole fiindca nu se stie cine va fi langa tine atunci cand vei avea nevoie, poate ai multi prieteni dar numai o parte din ei iti pot fi alaturi si la bine dar si la greu.''Iubirea și credința-s ale noastre arme'' este versul meu preferat :D
Iti dai seama odata si odata ca trebuie sa lupti pentru ce iti doresti si pentru iubire si cei dragi ( numai cei care iti merita dragostea ) ..pentru ei trebuie sa faci orice, chiar daca se poate s anul faca acelasi lucru dar macar pot invata de la tine cum e sa nu lasi pe nimeni balta si sa ii fii aproape.
Sper sa fi inteles ceva din tot ce am zis ..stau mai greu cu explicatu :))
Cam asta simt eu cand ascult melodia. :*