| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveți de blocurile comuniste? Se spune ca brutalismul s-a născut pentru ca se făceau ieftin și rapid!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Înghesuite, impractice, strambe și urate.

Bineînțeles nici cele noi nu ar fi rupte din soare, dar macar se poate dacă se vrea

| sierra1 a răspuns:

Nu Gina mamă, așa ceva nu construiești rapid și ieftin.

https://upload.wikimedia.org/......MA1176.jpg

faci o confuzie așadar

| dullcat a răspuns:

Daca ai o parere proasta despre blocurile comuniste, de citit, pentru a face o paralela ceva mai justa:

https://www.scena9.ro/......-comuniste

| mODIN a răspuns:

Au fost construite pentru eficienta, nu pentru aspect. Mie personal, precum si multor alora, mi se pare ca arata ingrozitor, nu neaparat din cauza design-ului, ci din cauza faptului ca au fost construite peste tot in lumea comunista in exact acelasi fel. Poti fi in Vladivostok, Rusia sau in Timisoara, Romania si sa te plimbi printr-un cartier de blocuri si efectiv n-ai avea cum sa-ti dai seama unde esti in lume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arata urât ca design, dar au durabilitate mai mare.

| ALM2000RO a răspuns:

Așa e, sunt de prost gust și nu oferă condiții decente dpdv al spațiului sau al calității vieții pentru majoritatea locatarilor.