| DiDi a întrebat:

Citate!

Care e citatul tau preferat?:-)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Oamenilor nu le lipseşte puterea, ci VOINŢA!" - Victor Hugo

76 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Acesta este cel mai frumos citat in opinia mea : '' Cel mai desavarsit artist poate fi descurajat de critica sau de indiferenta celei mai desavarsite nulitati. ''

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Carpe Diem!

In vino veritas!

Noblesse oblige!

Si ar mai fi destule, despre Adevar, Bunatate, Cunoastere, etc, etc.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sa fii domn e o intamplare, sa fii om e-un lucru mare.

| andreutz a răspuns:

Dumnezeu a murit! Friedrich Wilhelm Nietzsche

| Gizăz a răspuns:

Întregul poem „Odă în metru antic" e „citatul" meu preferat!

| Flav a răspuns:

Sa desenez un curcubeu, cand totul e cenusiu.hee hee

| cornculapte a răspuns:

Nu exista fericire de care sa-ti amintesti fara tristete. - Octavian Paler
Logic will break your heart.
Every man needs a woman when his life is a mess, because the queen protects the king, just like in a game of chess.
One person's crazyness is another person's reality. - Tim Burton
When all is said and done, more is said than done. - Aesop
Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop.
Those who mind don't matter and those who matter don't mind.
A lie is just a great story that somebody ruined with the truth.

| Malvina24 a răspuns:

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare

| DiDi explică:

" Atunci când tu îţi doreşti să mori, gândeşte-te că alţii ar da orice ca să trăiască! "

| DiDi explică:

Si unul care imi place foarte mult: " Omul sentimental e un degenerat dacă nu ştie, iubind frumos, să urască admirabil. "

| DiDi explică:

" Nu lupta pentru cineva care nu-ţi dă motive s-o faci. "

| DiDi explică:

" Nimic nu e mai trist decât o lacrimă ce ofileşte un zâmbet. "

| DiDi explică:

" Viaţa nu se măsoară în numărul de respiraţii pe care le ai, ci în momente care îţi taie răsuflarea. "

| miauu a răspuns:

Am castigat sau am pierdut
nu m-am oprit din drumul inceput
am luptat sperand ca intr-o zii
tot ce-mi doresc se va implini
regret doar timpul pierdut
tot ce puteam sa fac si n-am facut
tongue

| Ramonaaaa a răspuns:

Nu este un citat dar sunt versurile dintr'un cantecblushing:
There's always going to be another mountain
I'm always going to want to make it move,
Always going to be an uphill battle
Sometimes you going to have to lose...
Ain't about how fast I get there
Ain't about what's waiting on the other side...
(Miley Cyrus-The climb)
Versurile spun ca intotdeauna, orice se va intampla exista intotdeauna un alt munte pe care poti urca oricand indiferent cine te asteapta pe cealalta parte:X.
Dupa aceste versuri ma ghidez eu in viatahappy!

| medex3 a răspuns:

Am doua chiar.:
Tipatul ei nu exista.
Închipuiţi-vă că într-o zi ar fi venit un tren şi n-am fi mai avut putere să urcăm în el. L-am dorit prea mult, l-am aşteptat prea mult. Ne-am epuizat în aşteptare şi nu ne-a rămas nicio picătură de energie pentru a ne bucura de sosirea lucrului aşteptat. Numai că ne-am fi simţit striviţi de o mare tristeţe, amintindu-ne cât am visat trenul acela care acum pleacă fără noi. Şi ce-am fi putut face după plecarea trenului? Singura noastră şansă ar fi fost să uităm de el, să uităm de toate, să dormim, iar când ne trezeam, cu ultimile noastre puteri, să aşteptăm alt tren...
N-am înţeles că tot ce nu am iubit la timp, am pierdut.

Răspuns utilizator avertizat
| lala178 a răspuns:

Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.

| thealchemist a răspuns:

Trotsky: "se poate ca tu sa nu fii interesat de razboi, dar razboiul este interesat de tine".

prfml
| prfml a răspuns:

Prefer sa nu fac nimic si sa fiu multumit decat sa fac ceva ce nu imi place.

| vladix a răspuns:

Va informam ca s-a emis factura dumneavoastra Vodafone in valoare de 300 de lei.

| hippiemuslim a răspuns:

"Nu îţi voi ataca nici doctrinele nici crezul dacă ele îmi acordă libertate. Dacă însă consideră că gândurile sunt un pericol, dacă sugerează că scepticismul e o crimă, atunci cu siguranţă le voi ataca, fiindcă înrobesc minţile oamenilor."
- Robert Green Ingersoll

| CrucifiedCountess a răspuns:

"Fear is the mind killer" - Din filmul "dune".

| Derye a răspuns:

"I try to see the good in life / but good things in life are hard to find" - Doughtry in It's not over!

sau

"Au fost odata 5 oameni care se numeau: CINEVA, ORICINE, NIMENI, TOTI si ALTUL.
Intr-o zi cei 5 au fost confruntati cu o problema deosebit de importanta si de aceea s-au hotarat sa fie facuta de
TOTI. Insa, cum TOTI era sigur ca CINEVA o va face, iar CINEVA se baza pe NIMENI, in final NIMENI nu a facut-o
deoarece era evident ca ORICINE ar fi fost in stare sa o faca. Atunci CINEVA s-a suparat foarte tare caci era o
treaba pentru TOTI. Insa TOTI i-a sugerat lui CINEVA sa-l oblige pe ALTUL sa faca ceea ce NIMENI nu a fost dispus
sa faca, desi ORICINE ar fi putut.
Concluzia: Treaba trebuie facuta intotdeauna de ALTUL!"

| Just Kiddin' a răspuns:

Carpe diem!

| MidnightLady a răspuns:

A face pe prostul la timpul potrivit este cea mai mare intelepciune. - Cicero

| BabyPink a răspuns:

"Dragostea e ca focul, dacă nu o întreţii, se stinge." (M. I. Lermontov)
love struck

| pauladrian a răspuns:

Tacerea este raspunsul dat de intelepti celor nebuni.

| liveincolors a răspuns:

"Cand simti ca viata nu are niciun rost, gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait."